Mała architektura z kamienia – piękno na lata

Piotr Kowalczyk
31.12.2015

Szukasz ciekawych pomysłów na aranżację ogrodu? W takim przypadku masz przed sobą pełną paletę możliwości. Gdy jednak zależy ci na tym, aby twój ogród prezentował się naprawdę zachwycająco, w takim przypadku wybierz małą architekturę z kamienia – to idealny pomysł zarówno do przestrzeni klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Zdolny kamieniarz będzie mógł wykonać dla ciebie prawdziwe dzieła sztuki!

Naturalnie i zachwycająco

Kamień jest naturalnym materiałem, który idealnie pasuje do ogrodów – można wykonać z niego najróżniejsze kompozycje, które przetrwają na lata. Kamień jest odporny na uszkodzenia oraz temperatury, a nawet w przypadku w powstałych zniszczeń można go ponownie wykończyć, by odzyskał pierwotny urok.

Kamień jest wspaniałym tłem dla roślinności – komponuje się również ze stawami, oczkami wodnymi, kaskadami. Świetnie koresponduje także z drewnem. Ponadto kamienie dostępne są w najróżniejszych gatunkach, kolorach i teksturach. To powoduje, że jest to prawdziwie wszechstronny materiał, a wykonana z niego mała architektura będzie z pewnością szykownym dodatkiem do ogrodu.

Ogród jak ze snów

Jak zostało już wspomniane, naturalny kamień budowlany daje uniwersalne możliwości w kreacji różnego rodzaju elementów, także małej architektury ogrodowej. Można wykonać z niego między innymi różnego rodzaju obrzeża, murki, schodki i ścieżki w wielu kształtach i wzorach, z kolei kamienie dekoracyjne świetnie nadają się do wykonania pięknych rzeźb czy fontann, donic ogrodowych czy też elementów dekoracyjnych – lwy, kupidyny. Dopełnieniem zachwycającego ogrodu będzie ganek wykończony kamieniem, na przykład można zastosować na nim płytki marmurowe czy granitowe.

Jeżeli interesuje cię wykończenie ogrodu kamieniem, materiały możesz kupić w sklepach budowlanych lub zamówić w zakładzie kamieniarskim. Jeżeli interesuje cię kamieniarstwo, Warszawa to kilku rekomendowanych specjalistów. Gdy szukasz polecanego zakładu, sprawdź Fabrykę Kamienia Budowlanego Józefa Kota, która od lat zajmuje się kamieniami budowlanymi i dekoracyjnymi.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie