Listwa magnetyczna na noże: w czym jest lepsza niż stojak?

Remigisz Szulc
18.04.2024

Stojak do noży, nazywany też blokiem, to już przeżytek. Coraz mniej osób decyduje się na zakup takiego stojaka, alternatywnie przechowując noże w szufladzie lub wybierając listwę magnetyczną. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie interesujące, dlatego przyglądamy się mu bliżej w naszym poradniku. Sprawdź, w czym listwa magnetyczna do noży dystansuje stojak/blok.

Estetyka

Jeśli masz kuchnię urządzoną w minimalistycznym stylu, to wszelkie elementy stojące na blacie mogą zaburzać jej estetykę. Z tego powodu lepiej zrezygnować z klasycznego bloku na noże i postawić właśnie na listwę magnetyczną, która świetnie koresponduje z nowoczesną zabudową meblową.

Funkcjonalność

Listwa magnetyczna to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje, że noże będziesz mieć zawsze pod ręką. Możesz je również wygodnie mocować do listwy w trakcie przygotowywania posiłków, zachowując porządek na blacie, a to przekłada się również na bezpieczeństwo pracy.

Efektowna prezentacja noży, którymi warto się pochwalić

Jeśli masz w kuchni wysokiej klasy noże, na przykład japońskie, które aż szkoda byłoby przechowywać w szufladzie czy w bloku, to listwa magnetyczna jest naturalną propozycją dla Ciebie. Pozwoli wyeksponować noże, które w ten sposób staną się elementem dekoracyjnym.

Niska cena

Listwę magnetyczną o nowoczesnym designie można kupić za około 20-30 złotych, co jest znacznie niższą ceną w porównaniu z porządnym stojakiem na noże.

Przyda się nie tylko do noży

Listwę magnetyczną można wykorzystać również do przytrzymywania innych metalowych przyborów, jak nożyczki, korkociąg, otwieracz do butelek czy ostrzałka do noży, w ten sposób zachowując porządek w kuchni i mając te często używane przedmioty zawsze pod ręką.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie