Leżaki drewniane Ecochair marki Ecofurn – na czym polega ich fenomen?

Maciej Piwowski
14.05.2021

Meble ogrodowe mogą być nie tylko trwałe i piękne, ale także ekologiczne

Większość producentów mebli skupia się na tym, aby tworzone przez nich produkty były trwałe i estetyczne. Leżaki drewniane Ecochair Ecofurn wyróżniają się na rynku ze względu na swoje dodatkowe walory ekologiczne. Już podczas ich produkcji marka Ecofurn przykłada ogromną uwagę do tego, aby żaden proces nie zagrażał środowisku. Leżaki tworzone są z litego drewna i lin konopnych, czyli materiałów o całkowicie naturalnym pochodzeniu, które nadają się do recyklingu. Wszystkie odpady poprodukcyjne powstające przy pracy nad leżakami, zostają przez markę Ecofurn ponownie wykorzystane – między innymi jako brykiet lub trociny.

Wybór naturalnych, a zarazem ekologicznych materiałów niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest ich trwałość – meble wykonane z naturalnego drewna są niezwykle odporne i służą zwykle przez wiele lat. Drewniane leżaki są zabezpieczone przed wilgocią, co czyni je odpornymi na warunki atmosferyczne takie jak deszcz. Ich surowy wygląd świetnie wpasowuje się zarówno w modne i nowoczesne wystroje, jak i nieco bardziej klasyczne lub eleganckie ogrody, balkony i tarasy.

Czym warto się kierować podczas wyboru mebli ogrodowych?

Zwykle za najważniejszą cechę mebli ogrodowych uważa się ich trwałość, na którą ma bezpośredni wpływ materiał ich wykonania. Naturalne drewno cenione jest za odporność na uszkodzenia mechaniczne lub za to, że wykonane z niego meble nie nagrzewają się w słońcu. Dla porównania meble plastikowe mogą się delikatnie nagrzewać, tracić swoje kolory, a w dodatku istnieje ryzyko ich połamania. Najwyższe temperatury podczas słonecznych dni osiągną meble wykonane z metalu, dlatego na tego typu krzesłach obowiązkowym wyposażeniem są poduszki.

Podczas wyboru mebli ogrodowych istotny jest także ich wygląd, który powinien zwyczajnie podobać się właścicielom oraz dopasowywać się do wystroju ogrodu lub tarasu. I w tym przypadku ogromne znaczenie ma materiał wykonania mebli. Wybierać można spośród prostych modeli plastikowych lub metalowych, plecionych, lub powleczonych tkaniną. Naturalne drewno leżaków Ecochair wyróżnia się na tle wszystkich innych propozycji przez swoją uniwersalność – materiał ten wpisuje się w różne gusta i style.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.