Lampy designerskie – jak wybrać idealny model do salonu?

Andrzej Winnicki
13.10.2021

Nowoczesne lampy designerskie cieszą się dużą popularnością. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na wybór idealnej lampy do każdego wnętrza. Sprawdź, jak wybrać stylową lampę do salonu!

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w każdym wnętrzu. Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór lamp do salonu, który jest reprezentacyjną częścią domu. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak wybrać lampę, która pięknie udekoruje Twój salon, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Designerskie lampy do salonu

Salon to miejsce odpoczynku i spotkań w gronie najbliższych. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie oświetlenie tego wnętrza. Ważnym elementem w każdym salonie jest lampa sufitowa, umieszczona w centralnej części pomieszczenia. W sklepach coraz częściej możemy znaleźć designerskie lampy wiszące, które nadają pomieszczeniom nowoczesny charakter. Dużą popularnością cieszą się również stojące lampy do salonu, pozwalające na osiągnięcie przytulnego efektu. Często wykorzystuje się je w minimalistycznych aranżacjach. Do uzupełnienia aranżacji świetnie nadają się kinkiety. Mogą one stanowić nie tylko dodatkowe źródło światła, ale także element dekoracyjny.  

Lampy nowoczesne - jaki model wybrać?

Designerskie oświetlenie staje się coraz bardziej popularne. Klasyczne żyrandole zastępowane są przez nowoczesne lampy wiszące. Często wybieranym rozwiązaniem do salonu są modne lampy wiszące o oryginalnym kształcie. Ciekawą propozycją jest lampa asymetryczna, dzięki której każde wnętrze uzyska nowoczesny charakter. Coraz większą popularnością cieszą się także designerskie lampy stojące, które pasują do różnych stylów aranżacji. W nowoczesnym salonie idealnie będzie się prezentowała skandynawska, minimalistyczna lampa podłogowa. Jeśli jednak jesteś fanem bardziej dekoracyjnych rozwiązań, możesz zdecydować się na designerską lampę stojącą, ozdobioną kryształkami czy szklanymi kulkami. Warto zainwestować również w nowoczesne kinkiety, które będą nie tylko dodatkowym źródłem oświetlenia salonu, ale również stylowym elementem aranżacji ściany. W sklepach dostępne są kinkiety w wielu oryginalnych kształtach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Oświetlenie jest istotnym elementem aranżacji każdego wnętrza. Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się designerskie lampy, które pozwalają na uzyskanie oryginalnego efektu. Jeżeli szukasz nowoczesnej lampy do salonu, warto zwrócić uwagę na asymetryczne lampy wiszące, stylowe lampy podłogowe oraz kinkiety o niekonwencjonalnym kształcie.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.