Kuchnia w stylu slow design

Remigisz Szulc
31.10.2019

W biegu codziennych spraw coraz częściej szukamy sposobów na zatrzymanie myśli, zrelaksowanie się, oderwanie się od codzienności. Dlatego coraz częściej sięgamy po styl slow design we wnętrzach, również w kuchni. Wybieramy meble, sprzęty i armaturę kuchenną z rozwagą, spośród produktów o wysokiej jakości.

Slow design to nie tylko nowy trend wskazany przez projektantów wnętrz, lecz także, a może przede wszystkim – styl życia, filozofia, która pozwala zwolnić i skupić na tym, co ważne. To idealny balans między tym, co na zewnątrz, a tym, co wewnątrz. Wracamy do korzeni, myślenia nieszablonowego, korzystania z produktów lokalnych, rzemieślniczych, unikamy wytworów z masowej produkcji, które można spotkać w większości domów. W praktyce oznacza to, że wybieramy meble na wymiar, stworzone zgodnie z naszymi preferencjami. Armatura kuchenna powinna być wysokiej jakości, niezawodna i dopasowana do naszych gustów. Dodatków, z kolei, warto szukać na targach z lokalnymi wyrobami.

Postaw na slow design w kuchni

Slow design szczególnie dobrze sprawdza się w kuchni. Dlaczego akurat tutaj? Kuchnię uważa się za serce domu. Miejsce, w którym chętnie spędzają czas domownicy w czasie wspólnego przygotowania i spożywania posiłków, rozmawiając ze sobą o trudach całego dnia, snując wspólne plany i żartując. To w tej strefie czas zatrzymuje się, przenosząc nas w sielankowynastrój. Slow design można określić jako powrót do przeszłości. Przedmioty są wytwarzane ręcznie, z naturalnych materiałów, a poszczególne egzemplarze nieco się od siebie różnią. W kuchni będą to wiklinowe kosze, gliniane naczynia i donice na kwiaty, meble wykonane z drewna, często zdobione intarsjami, blaty granitowe, marmurowe lub drewniane, artystyczna ceramika. Pojawiają się też kolory ziemi – z jednej strony, jasne i pastelowe, z drugiej – intensywne i nasycone, inspirowane barwami owoców i kwiatów.

Armatura kuchenna w stylu slow design

Jak to odnieść do armatury kuchennej? Trudno raczej sobie wyobrazić ręcznie wykonaną baterię. Tutaj należy postawić na jakość wykonania. Wybierajmy produkty o organicznych kształtach – w cenie są subtelne linie, delikatne powierzchnie i łagodne kontury. Armatura kuchenna powinna być dopracowana w każdym calu – przekłada się to na jej funkcjonalność, design i innowacyjność. Nie każdy producent armatury kuchennej może nam to zagwarantować, dlatego postawmy na sprawdzone rozwiązania, takie, jak proponuje np. marka KLUDI.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie