Którym facetom wciąż przyda się tradycyjna komórka?

Krzysztof Jagielski
17.11.2021

Nawet nie pytamy, czy masz smartfon, ponieważ jest to oczywiste. Według statystyk każdy dorosły Polak ma średnio… 2 nowoczesne telefony. Ciekawostką jest natomiast fakt, że w naszym kraju wciąż przyzwoicie sprzedają się tradycyjne komórki, czyli telefony bez funkcji internetowych, z małym ekranem i fizycznymi przyciskami. Szczególnie chętnie kupują je panowie należący do grup, które wymieniamy w naszym poradniku.

Pracownicy fizyczni

Pracując fizycznie, na przykład na budowie, warto dbać o to, aby przypadkowo nie uszkodzić cennego telefonu. Nowoczesne smartfony są na tyle delikatne, że po prostu nie sprawdzają się w takich warunkach – zapiaszczenie, zbicie ekranu czy zalanie oznaczałoby bardzo wysokie koszty po stronie właściciela. Dlatego dużo lepszym wyborem będzie tradycyjna komórka, która jest mniej wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki środowiskowe.

Fani ekstremalnych sportów

Tradycyjna komórka to najlepszy wybór m.in. dla wspinaczy, grotołazów, fanów downhillu, motocrossu czy narciarstwa typu freeride. Taki telefon jest odporny na uszkodzenia, upadki, cechuje się niezawodnością oraz – co nie mniej istotne – długim czasem pracy na baterii. Uprawiając takie sporty trzeba zapewnić sobie możliwość np. wezwania pomocy, a pod tym względem tradycyjna komórka daje większe poczucie bezpieczeństwa niż smartfon.

Pracujący w terenie

Mężczyźni, którzy wykonują swoje obowiązki służbowe w szeroko rozumianym terenie (leśnicy, inżynierowie, budowlańcy, drogowcy etc.) także powinni wybrać tradycyjną komórkę, przynajmniej do celów zawodowych. Tutaj główną zaletą klasycznego telefonu jest bardzo długi czas pracy na baterii. Współczesne smartfony pod tym względem wypadają znacznie gorzej i wymagają praktycznie codziennego ładowania. Tymczasem komórka może być ładowana nawet co kilka dni i przez cały ten czas gwarantować kontakt ze światem.

Ceniący sobie niezawodność

Niezawodność tradycyjnych komórek wynika z prostoty ich konstrukcji. Są to oczywiście urządzenia elektroniczne, natomiast znacznie mniej zaawansowane technologicznie. Trzeba mieć naprawdę pecha, aby np. uszkodzić ekran czy zniszczyć obudowę – a nawet wtedy telefon wciąż będzie działać i umożliwi wykonanie połączenia. Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie niezawodność, to klasyczna komórka na pewno będzie dobrym wyborem.

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.