Korzyści wynikające z ogrzewania na podczerwień

Maciej Piwowski
23.12.2019

Ogrzewanie na podczerwień, jest coraz częściej wybieraną formą ogrzewania mieszkania lub domu. Nic dziwnego, bo niesie ze sobą bardzo duże korzyści, które rzeczywiście poprawiają komfort życia, szczególnie w przypadku alergików. To oni bowiem cierpią najbardziej w okresie, gdzie konieczne jest dogrzewanie mieszkania.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne, które w swoje działanie opiera na podczerwieni, ogrzewa zupełnie inaczej niż klasyczne grzejniki. Jest to spowodowane tym, że kaloryfery, które należą do najpopularniejszych rodzajów ogrzewania, ogrzewają powietrze. Infrapanel nie ogrzewa powietrza tylko osoby, przedmioty, a także wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Następnie ogrzane przedmioty, oddają temperaturę do otoczenia. 

Dlaczego jest to lepsza forma dla alergików?

Ogrzewanie tego typu rzeczywiście lepiej sprawdza się w przypadku alergików. Jest to spowodowane tym, że nie wprawia w ruch cząsteczek powietrza, a te z kolei kurzu. Jest to więc niezwykle korzystna alternatywa, która rzeczywiście pozwala przetrwać osobom, które borykają się z problemami związanymi z układem oddechowym. Mamy tutaj pewność, że ogrzewanie elektryczne nie nasili tych problemów.

Jak dobierać moc paneli na podczerwień

Jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień, to najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która sprzedaje panele. Jest to bardzo pomocne i sprawia, że dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać najlepszy dla nas produkt. Wystarczy powiedzieć swoje oczekiwania co do ogrzewania, a tam eksperci dobiorą nam odpowiedniej mocy panel, który idealnie będą ogrzewały nasz dom lub mieszkanie.

Panel na podczerwień 

Montaż paneli na podczerwień może być zarówno na suficie, jak i na ścianach. Możemy zamówić panel na podczerwień, wraz z namalowaną na nim grafiką, dzięki czemu będzie pełnił rolę obrazu. Takie nietypowe wykorzystanie panelu na podczerwień stanowi kolejny argument za wykorzystaniem tego typu rozwiązania. 

Łatwość instalacji paneli na podczerwień

Korzystanie z ogrzewania na podczerwień, nie ma potrzeby prowadzenia instalacji CO po całym mieszkaniu lub domu. Unikniemy w związku z tym dodatkowych kosztów, związanych z wymianą instalacji grzewczej. Panele na podczerwień, montowane są do sufitu lub ściany. Po podłączeniu do gniazdka z prądem, zaczynają działać i ogrzewać wskazane pomieszczenia. Dodatkowo stosowanie programatora, pozwala zarządzać ogrzewaniem w dom lub mieszkaniu, a dzięki temu w skuteczny sposób ograniczać wydatki na ogrzewanie. 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.