Konsola do przedpokoju - sposób na funkcjonalne i stylowe wnętrze

Krzysztof Jagielski
24.02.2021

Konsola to mebel, dzięki któremu przedpokój stanie się nie tylko bardziej funkcjonalny, ale i stylowy. Pytanie tylko, jaką konsolę wybrać oraz jak zaaranżować jej obszar? Jak dopasować mebel, który podkreśli charakter naszego mieszkania?  

Przedpokój to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Mimo że nie przebywamy w nim tak długa, jak w pozostałych jego częściach, to przecież właśnie tu ''witamy się'' z naszym mieszkaniem. To także pierwsze miejsce, które widzą odwiedzający nas goście. Warto więc zadbać, by przestrzeń ta tworzyła wspaniałą atmosferę, a dodatkowo była także funkcjonalna. Jednym z mebli, który pozwoli nam stworzyć ciekawą aranżację w przedpokoju, jest konsola. Jest ona obecnie jednym z najmodniejszych dodatków we wnętrzach. Dobrze dopasowana, będzie wspaniałym dopełnieniem holu zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Obecnie wybór tego typu stolików jest naprawdę spory. Jaki więc będzie najlepiej prezentował się w naszym domu? 

Jaką konsole do przedpokoju wybrać? 

Bardzo często urządzając nasz dom, zwyczajnie zapominamy o przedpokoju. Sam wieszak na kurtki i lustro nie wystarczą, by stworzyć ciekawą przestrzeń powitalną. Dlatego też warto zadbać o kilka dodatków. Stylowe konsole do przedpokoju z Fabryka Form, pozwolą nam w łatwy sposób stworzyć taką strefę.

Przedpokój swą stylistyką powinien nawiązywać do reszty mieszkania. Dlatego też kupując konsolę, najlepiej sugerujmy się przy jej wyborze innymi meblami znajdującymi się w naszym domu. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się konsole industrialne, wykonane z metalu, często także z dodatkami drewnianymi. To idealny wybór do wnętrz urządzonych w stylu loftowym. Stoliki z jasnego drewna to natomiast genialne dopełnienie dla wnętrz, w których czuć skandynawskiego ducha. 

Kupując konsolę do przedpokoju, koniecznie zwróćmy też uwagę na jej funkcjonalność. Mebel ten może stanowić bowiem świetną przestrzeń do przechowywania. Zastanówmy się więc, czy przyda się nam dodatkowa szafka lub półka. 

Konsola w przedpokoju — jak zaaranżować? 

Odpowiednio zaaranżowana konsola sprawi, że nasz przedpokój będzie prezentował się niczym z katalogu wnętrzarskiego. Jak jednak osiągnąć taki efekt? To całkiem proste. Dodatek numer jeden to lustro. Powieszone tuż nad konsolą będzie świetną ozdobą. Dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Poza tym przecież każdy z nas przed wyjściem z domu lubi zerknąć w lusterko, dlatego też jest to również po prostu bardzo praktyczne.

Kolejną sprawą jest to, co znajdzie się na konsoli. Najlepiej sprawdzą się przede wszystkim rośliny. Rewelacyjny będzie zarówno bukiet kwiatów, jak i doniczka zielonym sukulentem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie