Kinkiety w sypialni. Co wybrać? Gdzie je zamontować?

Jerzy Biernacki
25.05.2021

Oświetlenie w sypialni powinno być zróżnicowane, dlatego też przy jej urządzaniu warto pamiętać o tym, że pojedyncza lampa na suficie to zdecydowanie za mało. Wśród wielu dostępnych wariantów lamp do sypialni świetnym pomysłem są kinkiety. Jak je wykorzystać? Sprawdź nasze propozycje!

Kinkiety w sypialni – dlaczego warto?

Wybór właściwego oświetlenia do sypialni powinien uwzględniać kilka kwestii – aranżację wnętrza, liczbę punktów świetlnych, a także indywidualne potrzeby domowników.

W sypialni sama lampa główna montowana na suficie to zbyt mało, ponieważ potrzebne są także dodatkowe lampy. W tej roli mogą sprawdzić się lampki nocne ustawione na stolikach, ale można także zdecydować się na kinkiety, czyli na lampy ścienne.

Kinkiety mają wiele zalet, między innymi nie zajmują dużo miejsca, mają efektowny wygląd, a także w sprzedaży znajduje się wiele modeli, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. To powoduje, że można zastosować je zamiast lampek nocnych albo też jako ich uzupełnienie, by łatwo stworzyć w sypialni efektowną aranżację światłem.

Gdzie zamontować kinkiety w sypialni?

Lampy ścienne w sypialni najczęściej umieszczane są przy wezgłowiu łóżka – mogą wtedy służyć zamiast lampek stojących umieszczanych ja stolikach. Poza tym mogą one również sprawdzić się w innych punktach, na przykład przy komodzie, lustrze czy też przy toaletce.

O liczbie i rozmieszczeniu kinkietów w sypialni warto pamiętać jeszcze na etapie wykańczania wnętrza w ramach prac instalacyjnych, aby można było doprowadzić w odpowiednie miejsca instalację oświetleniową.

Jakie kinkiety sprawdzą się w sypialni?

Do sypialni można dobrać różnorodne kinkiety, aby nadać wnętrzu nie tylko piękny blask, ale także podkreślić jego styl.

Obecnie najczęściej kupowane są nowoczesne kinkiety do sypialni - https://designd10.pl/oswietlenie-designerskie/kinkiety które wyróżniają się prostym, minimalistycznym wyglądem. Są to przede wszystkim kinkiety geometryczne, doskonale wpisujące się w proste, gipsowane ściany. Można też zdecydować się na kinkiety ledowe o efektownych kształtach przypominających kwadraty, prostokąty.

Często wybierane są też nowoczesne kinkiety z abażurami, które wyglądają bardzo elegancko i świetnie wpisują się w aranżacje w stylu glamour. Z kolei do sypialni w stylu loft można wybrać kinkiety, które wykończone są drucianymi abażurami – w środku umieszcza się dekoracyjną żarówkę z filamentem. Także można postawić na kinkiety na długich, regulowanych ramionach, które pozwalają na skierowanie światła w dowolną stronę.

Klasyczne i nowoczesne kinkiety do sypialni można zamówić już teraz online.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.