Kiedy warto zamówić kontener na gruz?

Antoni Kwapisz
29.09.2023

Kontenery na gruz kojarzą się z wielkimi budowami, tymczasem coraz częściej zamawiają je prywatne osoby, które chcą w ten sposób rozwiązać problem odpadów poremontowych i pobudowlanych. W naszym artykule wyjaśniamy, kiedy zdecydowanie warto skorzystać z opcji wynajmu kontenera na gruz.

Duży remont mieszkania

W trakcie remontu mieszkania, zwłaszcza łazienki czy kuchni, zawsze pojawia się problem, co zrobić z powstającymi odpadami. Nie można ich przecież w nieskończoność trzymać na balkonie czy klatce schodowej. Prostym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na gruz, który można ustawić np. obok wejścia do klatki, oczywiście uzgadniając to wcześniej ze spółdzielnią/wspólnotą mieszkaniową.

Wykańczanie domu jednorodzinnego

Jest to klasyczna sytuacja, w której warto zdecydować się na wynajem kontenera na gruz. W trakcie wykańczania domu będzie powstawać mnóstwo odpadów, które powinny trafiać prosto do kontenera. Dzięki temu unikniemy bałaganu i gniewu sąsiadów, do których wiatr może roznosić np. puste worki, foliowe opakowania etc.

Zaawansowane prace w ogrodzie

Kontenery na gruz można wynająć również w celu pozbycia się odpadów zielonych – każdorazowo wymaga to oczywiście uzgodnienia z firmą wynajmującą kontenery. Jeśli planujesz duże prace w ogrodzie, z wycinką drzew i krzewów czy wymianą całej murawy, to kontener pozwoli gromadzić odpady w jednym miejscu i zlecić ich wywózkę firmie komunalnej.

Budowa garażu

Garaż wolnostojący można wykonać z wielu materiałów, przy czym najtrwalsza będzie konstrukcja murowana. Planując budowę takiego obiektu warto zawczasu wynająć kontener na gruz, co pozwoli zachować porządek wokół domu, szczególnie w zadbanym ogrodzie.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie