Kiedy warto kupić blaszany garaż na osiedlu?

Remigisz Szulc
16.11.2023

Blaszane garaże wracają do łask, a wręcz można napisać, że przeżywają renesans zainteresowania. Coraz trudniej jest znaleźć garaż przeznaczony do sprzedaży, często natomiast oczekiwania cenowe właścicieli są wręcz absurdalnie wysokie. Rozważasz zakup blaszanego garażu na osiedlu? Sprawdź, kiedy może to być naprawdę dobry pomysł.

Gdy trafia się okazja

Popyt na garaże blaszane jest tak duży, że nawet jeśli nie jest Ci on niezbędny, ale masz możliwość jego zakupu w atrakcyjnej cenie, to warto się na to zdecydować. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, garaż blaszany może być niezłą lokatą kapitału, systematycznie zyskując na wartości i przynosząc bieżące dochody z wynajmu.

Potrzebujesz bezpiecznego miejsca parkingowego

Szczególnie w dużych miastach i na największych osiedlach jest ogromny kłopot ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na zakup miejsca w garażu podziemnym, często płacąc za nie kilkadziesiąt i więcej tysięcy złotych.

Garaż blaszany to nie tylko wygoda, ale też większe bezpieczeństwo parkowanego w nim samochodu. W dodatku garaż może służyć za schowek na narzędzia, części czy rzeczy, z których korzystamy tylko okazjonalnie.

Jeśli więc ktoś z sąsiadów planuje sprzedanie blaszanego garażu na osiedlu, to na pewno warto z nim ponegocjować i po ustaleniu satysfakcjonującej Cię ceny dobić targu. O takie okazje jest coraz trudniej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie