Kanały i kształtki wentylacyjne Alnor

Antoni Kwapisz
02.03.2016

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Alnor produkującej kanały i kształtki wentylacyjne. Wyróżnia nas wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów oraz kompleksowość oferty.

W swoim asortymencie posiadamy zarówno okrągłe kanały i kształtki wentylacyjne tłoczone w zakresie średnic 80-1600 mm, prostokątne o wymiarach od 200x200 mm do 2500x2500 mm, jak i owalne wykonywane z blachy ocynkowanej, miedzi lub aluminium.

Dbamy o szczelność połączeń elementów tworzących daną kształtkę stosując uszczelki z gumy EPDM, zgrzew liniowy zamiast przetłoczenia punktowego. W tym przypadku nie ma konieczności stosowania dodatkowych uszczelniaczy. Zastosowanie uszczelki typu BPL-90 pozwala na zachowanie najwyższej klasy szczelności D wg normy europejskiej Eurovent. Wysoka szczelność materiału jest przykładem dbałości o ograniczenie strat energii w systemach wentylacyjnych. Ponadto klasa D jest wymagana dla instalacji wysokociśnieniowych oraz dla instalacji o wysokich wymaganiach w zakresie efektywności energetycznej.

Konstrukcja kanałów i kształtek prostokątnych powstaje poprzez łączenie blach za pomocą zamków blacharskich na zakładkę przez zgrzewanie lub nitowanie elementów. Przewody wentylacyjne są wykonywane w dwóch klasach szczelności: A - w przypadku standardowego wykonania oraz w klasie B - w przypadku wykonania o podwyższonej szczelności, zgodnie z normami PN-B-7600 oraz PN-EN 1507.

Polecamy ponadto nasze akcesoria montażowe m. in.: obejmy, taśmy perforowane, zawieszenia typu R, zawiesia typu L, Z, szyny montażowe do kanałów okrągłych i prostokątnych oraz urządzeń wentylacyjnych.

Dane techniczne poszczególnych produktów znajdą Państwo na stronie www.alnor.com.pl. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub skorzystania z platformy zamówień on-line, gdzie można znaleźć aktualny cennik, sprawdzić stan magazynowy, porozmawiać na temat optymalizacji transportu wybranych produktów.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.