Jakie wybrać meble do salonu

Mateusz Nowak
03.06.2019

Salon to miejsce, które w dzisiejszych czasach służy wypoczynkowi, relaksowi oraz posiada funkcję reprezentacyjną. Często jednak znajdują się tam meble służące do przechowywania domowych artykułów. Warto w związku w tym zadbać, aby pomieszczenie to jak najlepiej spełniało potrzeby wszystkich lokatorów. W tym celu należy wybrać odpowiednie elementy wyposażania, a przede wszystkim praktyczne meble.

Strefa relaksu

Nikt chyba nie wyobraża sobie salonu bez dużej, wygodnej sofy. Jednak nie mniej ważny jest właściwie dobrany stolik. To przy nim usiądą goście, którzy przyjdą do nas na kawę. Postawimy też na nim przekąski chętnie spożywane podczas wieczornych seansów telewizyjnych. Jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni model, z pewnością nada on salonowi modnego charakteru. Nowoczesne stoliki kawowe posiadają niezwykłe formy i kształty. Są przy tym funkcjonalne – możemy dzięki nim przechowywać gazety, książki, a nawet drobne sprzęty. Takie modele stolików z cała pewnością wprowadzą nieco modernistycznego klimatu do wnętrza.

Kącik czytelniczy

Kto z nas nie marzy o miejscu, w którym znalazłyby się wszystkie jego ulubione lektury? Taką przestrzeń można zaaranżować w salonie wykorzystując do tego celu regały. Muszą one być wystarczająco duże i głębokie, aby na półkach zmieściły się książki o różnych formatach. Warto pomyśleć o meblach, które posiadają także szuflady. Będziemy mogli je wykorzystać także do przechowywania dokumentów czy pamiątek rodzinnych.

Przechowywanie w salonie

Do tego celu najlepiej nadają się gustowne, minimalistyczne komody. Doskonale dopasują się do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach. Jest to wręcz wymarzone miejsce na obrusy, serwety czy pościel. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać meble, które posiadają mniejszą lub większa liczbę szuflad. Jeżeli lubimy bardziej chłodne elementy wystroju, powinniśmy zdecydować się na komody o połyskliwej powierzchni. Chcąc ocieplić pokój można zastanowić się nad wyborem modelu w kolorze drewna, na przykład w odcieniu dąb sonoma.

Oprócz rzeczy, których używamy na co dzień, w każdym domu znajdują się najróżniejsze gadżety, pamiątki, ramki ze zdjęciami czy rośliny doniczkowe. Dobrym pomysłem jest ich wyeksponowanie, tak aby pomieszczenie posiadało swój unikalny nastrój. Można wykorzystać do tego półki wiszące. Nie zajmują miejsca, są ergonomiczne i nadają się do salonów nawet o niewielkim metrażu. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla każdego mieszkania czy domu – nie będą zawadzały oraz pomogą właściwie zorganizować przestrzeń. Sprawdź ofertę na http://www.sklep.akord.net.pl

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.