Jakie tabletki do zmywarek wybrać?

Mateusz Nowak
02.08.2022

Na rynku dostępnych jest wiele środków czystości do zmywarek. Posiadacze tych urządzeń zastanawiają się, które tabletki do zmywarki najlepiej domyją i zapewnią przyjemny zapach ich naczyniom. Bogata oferta pozwala na zdecydowanie się na preparat jedno- lub wielofunkcyjny. Jednak do istotnych cech tego typu środków zalicza się także skład. Dowiedz się, które tabletki do zmywarki warto wybrać.

Rodzaje tabletek do zmywarki

Skuteczność zmywania jest uzależniona nie tylko od modelu urządzenia, ale także od środków czystości, którymi zmywamy naczynia. Szeroka oferta tabletek, proszków i kapsułek do zmywania, wpływa na to, że podjęcie decyzji podczas zakupów jest utrudnione.

Na rynku występują tabletki do zmywarki jednofunkcyjne. Jest to najtańsza opcja. Jednak chcąc uzyskać efekt naprawdę czystych i lśniących naczyń, należy dodać do tego jeszcze sól i środek nabłyszczający. W taki sposób zakup przestaje być taki tani, a nawet często staje się droższy niż cena bardziej kompleksowo działających produktów.

Kapsułki 3w1 to tabletki zawierające w sobie wiele funkcji. Skutecznie czyszczą naczynia, a przy tym zapewniają piękny połysk i zmiękczają wodę. Taka opcja pozwala na uniknięcie na ceramice czy szkle widocznych osadów w formie kropel twardej wody. Decydując się na zakup tego typu preparatu można zaoszczędzić czas przy włączaniu zmywarki i w kompleksowy sposób zadbać o jej środek oraz wydłużyć jej żywotność.

Asortyment producentów zawiera często również jeszcze bardziej wielofunkcyjne rozwiązania. Możemy spotkać się z tabletkami 4w1, które poza funkcją czyszczącą, nabłyszczającą, zmiękczającą wodę, potrafią też chronić zmywarkę przed osadzaniem kamienia. Produkty 5w1 dodatkowo chronią szkło. Ten rodzaj preparatów to dobry wybór przy myciu kieliszków i szklanek.

Dużym zainteresowaniem klientów odznaczają się też żelowe kapsułki do zmywarki. Skoncentrowany detergent umożliwia skuteczne pozbycie się nawet ciężkich zabrudzeń i tłuszczu z naczyń. Jednak minusem kapsułek jest ich wysoka cena.

Innowacją na rynku są kostki do zmywarki, których forma zafoliowanych tabletek pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z chemią podczas aplikacji. Kostki posiadają mocne właściwości chemiczne i efektywnie domywają naczynia, jednak nie można ich nazwać ani tanimi, ani ekonomicznymi środkami czystości. Ponadto nieodpowiednie dozowanie może sprawić, że zmywarka zostanie uszkodzona.

Jak działają dobre tabletki do zmywarki?

Dobre tabletki do zmywarki składają się z substancji czyszczącej i nabłyszczającej. Dzięki zawartości soli zmiękczają wodę i niwelują tworzenie się kamienia, a także chronią wnętrze zmywarki przed korozją. Tabletki do zmywarki umieszcza się w specjalnym dozowniku i uruchamia program. Podczas pracy zmywarki pojemnik automatycznie się otwiera, a substancje z tabletki są sukcesywnie uwalniane i rozpuszczane w gorącej wodzie.

Najnowsze tabletki do zmywarki cechują się dużą efektywnością i zazwyczaj nie trzeba z nich korzystać więcej niż raz na dany cykl zmywania. Tabletki niwelują resztki jedzenia i zgromadzony osad, co zapewnia doskonale czyste i pachnące naczynia.

Ekologiczne środki czystości - czy mogą być skuteczne?

Decydując się na tabletki do zmywarki, bardzo często bierzemy pod uwagę takie czynniki jak ich efektywność mycia naczyń czy pielęgnacja samego urządzenia.

Rzadko zastanawiamy się nad tym, że pozostałości takich preparatów znajdują się na naszych naczyniach, więc mają kontakt ze spożywanym przez nas jedzeniem. Ponadto zawarte w nich fosforany i substancje zapachowe bardzo często zanieczyszczają wody. Na rynku dostępne są jednak ekologiczne środki czystości.

Firma Biostar posiada w swojej ofercie wysokiej jakości, skuteczne i zawierające aktywny tlen i sodę pochodzenia naturalnego ekologiczne środki czystości. Tabletki do zmywarki skutecznie niwelują wszystkie, trudne zabrudzenia z naczyń. Dzięki nim naczynia są lśniące i dokładnie wyczyszczone. Tabletki do zmywarki Biostar mają sprawdzoną formułę, która umożliwia usunięcie resztek z białka, kawy, herbaty, tłuszczu czy skrobi. Dodatkowo to bezpieczny produkt dla środowiska, który posiada certyfikat EU Ecolabel.

Ekologiczne środki czystości zawierają bezpieczne dla środowiska składniki jak cytrynian sodu lub nadwęglan sodu. W ich składzie nie występuje żadna substancja zapachowa i wybielacze. Znajdziemy w nich między innymi owocowy olejek eteryczny. Tego typu produkty działają w niskich temperaturach i przy minimalnym zużyciu wody, co wpływa na ich ekologiczność także z perspektywy oszczędności energii elektrycznej.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.