Jakie firanki wybrać do salonu i kuchni?

Maciej Piwowski
08.03.2021

Mimo że dużą popularnością przy aranżacji okien cieszą się różnego typu rolety, nadal wiele osób stawia na niezawodne i eleganckie firany i zasłony. Firanki to zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny wybór, który sprawdzi się każdym pomieszczeniu domu. Dowiedz się, jakie zasłony wybrać do kuchni, a jakie do salonu.

1. Zasłony do salonu – jakie wybrać?
2. Firanki do kuchni – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Zasłony do salonu – jakie wybrać?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu. Zazwyczaj w największym pokoju znajdują się również duże otwory okienne, które dają szerokie możliwości aranżacyjne. Warto pamiętać, że odpowiednie „ubranie okien” może pełnić nie tylko rolę funkcjonalną, ale również ozdobną. Oznacza to, że poprzez wybór zasłon i firanek możliwe jest zbudowanie w pomieszczeniu ciepłego i przytulnego klimatu. Firany będą stanowić również doskonałe uzupełnienie różnych stylów – od aranżacji romantycznych, rustykalnych i boho, po klasyczne i nowoczesne. Dzięki dużej ilości wzorów dostępnych na rynku dobranie odpowiednich zasłon nie stanowi problemu.

We wnętrzach urządzonych w stylu romantycznym szczególnie dobrze sprawdzą się firanki z tiulu. Delikatny materiał w różnych kolorach to doskonały sposób na uzyskanie stonowanej i eleganckiej aranżacji okna. Dobrze sprawdzi się również organza. To dobry wybór szczególnie do salonów, których mieszkańcy lubią dużą ilość światła. Ze względu na delikatność i przejrzystość organza nie sprawdzi się natomiast w łazience czy sypialni.
Innym typem materiału, który podkreśli romantyczność i rustykalność aranżacji, jest koronka. We wnętrzach bardziej nowoczesnych sprawdzi się natomiast atlas, czyli tiul satynowy. Zaletą materiału, oprócz eleganckiego wyglądu, jest również duża odporność na kurzenie się.

Jednym z najnowszych trendów są również zasłony w delikatne, mało kontrastujące paski. Ciekawą opcją kolorystyczną jest również gradient. Hitem jest również połączenie różnych faktur i tekstur w jednej aranżacji okna. W tym przypadku trzeba pamiętać, że to właśnie struktura materiałów gra główną rolę, z tego powodu najlepiej zdecydować się na jeden kolor.

Firanki do kuchni – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Większym wyzwaniem może okazać się natomiast wybór firanek do kuchni. Warto pamiętać, że zasłony w kuchni są narażone na brudzenie oraz zapachy, z tego powodu powinny być wykonane z materiału odpornego na częste pranie.

Więcej porad na temat firanek znajduje się na stronie https://misty-white.pl/jak-wybrac-firanki/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.