Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Mateusz Nowak
15.04.2022

Zastanawiasz się, jakie baterie łazienkowe wybrać? Interesują Cię sprawdzone baterie prysznicowe, które posłużą przez długi czas? A może oryginalne baterie umywalkowe, które wpasują się w klimat Twojej łazienki? Już teraz sprawdź nasze polecenie!

  1. Jakiej marki baterie łazienkowe warto wybrać?
  2. Jaka bateria łazienkowa do umywalki?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując baterie prysznicowe?

Jakie baterie łazienkowe warto wybrać? Interesuje Cię wysokiej jakości bateria cenionych producentów w atrakcyjnych cenach, która posłuży Ci latami? Jaką markę warto wybrać? Co sprawdzi się w każdym domu i spełni oczekiwania wymagającego klienta? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Jakiej marki baterie łazienkowe warto wybrać?

Interesuje Cię sprawdzona armatura łazienkowa, która będzie służyć latami? Należysz do grona wymagających klientów, dla których ważna jest jakość oraz odpowiedni design? Polecamy sprawdzić ofertę baterii łazienkowych marki Mexen. Asortyment polskiego producenta obejmuje właściwie wszystko z zakresu armatury łazienkowej. Znajdziesz między innymi baterie umywalkowe, baterie wannowo-natryskowe ścienne czy prysznicowe. W ofercie dostępne są także baterie kuchenne, bitedowe czy standardowe baterie wannowe.

Jakie baterie łazienkowe wybrać? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. W przypadku armatury łazienkowej ważne jest, aby decydować się na wysokiej jakości produkty, odpowiednio wytrzymałe i odporne – na przykład – na działanie substancji chemicznych. Bez względu jednak na to, jaka bateria łazienkowa Cię zainteresuje, sprawdź koniecznie produkty dostępne w ofercie polskiego producenta Mexen. Bezawaryjne baterie łazienkowe Mexen wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale i niezawodnością. Do zalet zalicza się solidną konstrukcję oraz prosty montaż. Ponadto armatura łazienkowa Mexen ma odpowiednią powierzchnię, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości. A zatem produkty nie tylko będą służyć latami, ale przez cały ten okres zachowają fantastyczny wygląd. 

Dostępne w ofercie baterie łazienkowe różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem, kształtem, kolorem, sposobem odkręcania wody oraz ustawiania temperatury. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy klient – nawet ten najbardziej wymagający – jest w stanie znaleźć optymalną opcję dla siebie. 

Jaka bateria łazienkowa do umywalki?

Jak prawidłowo wybrać baterię do umywalki? Na początku sprawdź długość wlewki oraz typ mocowania. Kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na wymiar samej baterii i rodzaj otworu, w którym element ten będzie montowany. Aby uniknąć ewentualnych pomyłek, warto w tym samym czasie kupić zarówno umywalkę, jak i baterię łazienkową.

Na rynku aktualnie można znaleźć baterie umywalkowe ścienne, stojące, nablatowe oraz wolnostojące. Bateria umywalkowa stojąca – znana również jako sztorcowa – to rozwiązanie, które montuje się na obrzeżu ceramicznej misy. Taka konstrukcja sprawia, że mamy łatwiejszy dostęp do każdego elementu przyłączeniowego oraz syfonu. Nablatowe montuje się – jak sama nazwa wskazuje – na blacie. Eliminuje to konieczność tworzenia otworów w umywalce. Dzięki bateriom nablatowym możemy uzyskać oryginalny aranżacyjny efekt. Wolnostojące zaś modele mocuje się do posadzki, dzięki czemu są bardziej stabilne. Baterie umywalkowe ścienne dostępne są w wariancie podtynkowym oraz natynkowym. Podłącza się je bezpośrednio do ujęcia wody, które umieszczone jest z reguły w ścianie. Zajmują stosunkowo mało miejsca i są świetną opcją dla małych łazienek.

Baterie umywalkowe dzieli się także na dwuuchwytowe oraz jednouchwytowe. Te pierwsze modele to standardowe rozwiązania, które składają się z dwóch osobnych pokręteł, dzięki którym możemy regulować nie tylko temperaturę, ale i ciśnienie wody. Jeśli jesteś zainteresowany bateriami umywalkowymi dwuuchwytowymi, ale chcesz, aby kran wpasował się do stylu retro, zwróć szczególną uwagę na modele z uchwytami w kształcie dźwigni. Baterie jednouchwytowe natomiast zyskują coraz większą popularność. Składają się z jednej dźwigni oraz mieszającej głowicy. W tym przypadku wykorzystuje się jedną dźwignię w celu dostosowania parametrów wody. Z reguły jest tak, że poruszając dźwignią w pionie, ustawia się ciśnienie, a poziomo - temperaturę.

Na co zwrócić uwagę kupując baterie prysznicowe?

Na co właściwie trzeba zwrócić uwagę, kupując baterie prysznicowe? Przede wszystkim zawsze baterie prysznicowe należy dobierać tak, aby były spójne z całą kabiną oraz klimatem łazienki. W klasycznym pomieszczeniu sprawdzą się rozwiązania natynkowe. W przypadku nowocześnie urządzonych łazienek poleca się szczególnie elementy podtynkowe.

Jeśli chodzi o prysznic, warto również zwrócić uwagę na funkcje dostępnych baterii. Ważny jest nie tylko sposób regulacji natrysku, ale i jego rodzaj oraz wielkość głowicy. W przypadku głowicy mieszakowej poleca się szczególnie rozwiązania ceramiczne, ponieważ są aktualnie najtrwalszą opcją. Zależy Ci na oszczędności wody? Koniecznie zdecyduj się na taką baterię prysznicową, która ma perlator. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście jakość. Najlepsze produkty to te, które wykonano z mosiądzu. Taka bateria prysznicowa wykazuje wysoką wytrzymałość i trwałość. 

Wśród baterii prysznicowych znajdziesz przede wszystkim zestawy prysznicowe natynkowe i podtynkowe. Te pierwszej składają się z mieszalnika, węża, słuchawki oraz rury wychodzącej do deszczownicy. Jeśli nie interesuje Cię deszczownica, koniecznie zadbaj o to, aby bateria prysznicowa miała odpowiedni drążek przeznaczony do wieszania słuchawki prysznicowej. Baterie prysznicowe podtynkowe natomiast to rozwiązania, które są mniej widoczne, ponieważ mieszalnik ukrywa się w ścianie. Taka konstrukcja ma jedną wadę – w przypadku awarii niestety wymagane jest kucie ściany, dlatego tak ważne jest, aby wybierać wysokiej jakości produkty. 

W ofercie polskiego producenta Mexen znajdziesz przede wszystkim designerskie rozwiązania w kolorze czarnym, białym lub chromowanym. Jeśli zależy Ci na solidnych i jednocześnie stylowych bateriach łazienkowych, gwarantujemy, że asortyment proponowany przez polskiego producenta Mexen spełni Twoje oczekiwania. Marka wykonuje baterie prysznicowe z wysokiej jakości materiałów, które wykazują odpowiednią odporność nie tylko na zarysowania, ale i przeróżne uszkodzenia. Produkty są odporne także na negatywne działanie chemicznych środków. Armatura łazienkowa Mexen to gwarancja długoletniej bezawaryjnej pracy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.