Jaka pompa do opróżniania basenu?

Andrzej Winnicki
11.02.2024

Duży przydomowy basen to ogromny komfort dla mieszkańców, którzy w upalne dni mogą relaksować się w wodzie. To jednak także obowiązek. Basen wymaga bieżącej konserwacji, czyszczenia, a także spuszczania wody na zimę. Do jego opróżnienia najlepiej będzie użyć odpowiedniej pompy. Jakiej? Tego już dowiesz się z naszego poradnika.

Pompa zatapialna

To najczęstszy wybór właścicieli przydomowych basenów. Pompa zatapialna jest tania i bardzo łatwa w obsłudze – wystarczy wrzucić ją do basenu, podpiąć do niej wąż tłoczny i uruchomić, aby w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut (w zależności od pojemności basenu) pozbyć się wody niemal do samego dna.

Pompa hydroforowa

Pompa hydroforowa będzie lepszym wyborem dla osób, którym zależy na całkowitym pozbyciu się wody z basenu. O ile pompa zatapialna musi pracować w pełnym zanurzeniu, co uniemożliwia wypompowanie wody na samym dnie, i tyle pompa hydroforowa nie nakłada takiego ograniczenia.

Pompa hydroforowa wydaje się być również bardziej uniwersalnym wyborem, ponieważ z powodzeniem można ją wykorzystać także do np. opróżniania podziemnego zbiornika na deszczówkę, beczek na wodę deszczową czy do podlewania ogrodu z przydomowej studni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie