Jak wykorzystać szafkę pod zlewozmywakiem?

Marek Szydełko
11.07.2022

Szafka pod zlewozmywakiem jest o tyle problematyczna, że sporo miejsca zajmuje w niej syfon oraz rury od kanalizacji. Dlatego nie nadaje się do przechowywania w niej na przykład garnków czy innych przedmiotów, po które musimy często sięgać. Wciąż jednak można ją sensownie wykorzystać, a kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Pojemniki na śmieci

To chyba najpopularniejszy sposób wykorzystania szafki pod zlewozmywakiem. Z pojemnikami na śmieci nigdy nie wiadomo co zrobić – przecież nie ustawimy ich na widoku. Pojemna szafka wydaje się być idealną lokalizacją – zwłaszcza, że dzięki temu będziemy mieć łatwy dostęp do śmietników na etapie segregowania odpadów.

Chemia gospodarcza

Szafkę pod zlewozmywakiem warto wykorzystać do przechowywania w niej różnych środków chemicznych, na które nie ma miejsca w spiżarni czy w łazience, a powinny znajdować się blisko kuchni. Mamy tutaj na myśli chociażby tabletki i sól do zmywarki, nabłyszczacz, zapas płynu do mycia naczyń etc.

Worki

Chodzi o worki foliowe i papierowe, jakie przynosimy ze sklepu. Nigdy nie wiadomo, co z nimi zrobić – szkoda je wyrzucać, bo przecież mogą się jeszcze do czegoś przydać. Warto więc gromadzić je w pojemniku pod zlewozmywakiem.

Filtr odwróconej osmozy

Jeśli planujesz montaż takiego filtra, to szafka pod zlewozmywakiem będzie idealna. Pomieści cały filtr, a w dodatku dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć dostęp do czystej wody bezpośrednio w zlewie.

Miska na odpady bioorganiczne

Odpady bioorganiczne, na przykład resztki jedzenia, końcówki warzyw, spleśniały chleb należy wyrzucać do osobnego pojemnika. Pod zlewozmywakiem można umieścić pojemną miskę, która idealnie nadaje się do tego celu.

Kartony po sprzęcie AGD

Z tymi kartonami zawsze jest spory problem. Zajmują dużo miejsca, a trzeba je przechowywać w okresie gwarancji. Szafka pod zlewozmywakiem spokojnie pomieści kilka kartonów, na przykład po tosterze, blenderze czy mikserze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie