Jak wybrać najlepszą bramę garażową?

Mateusz Nowak
19.08.2022

Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sprawdź, jak wybrać bramę garażową idealnie dopasowaną do własnych potrzeb!

Aby korzystanie z garażu było maksymalnie komfortowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną bramę garażową. Jakie są rodzaje bram garażowych? Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Brama rolowana i inne rodzaje bram garażowych

Na etapie projektowania garażu warto pomyśleć o zakupie odpowiedniej bramy garażowej. W sklepach dostępne są różne rodzaje bram garażowych. Do wyboru mamy następujące modele:

  • Bramy garażowe rolowane – bramy rolowane to świetny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni – zarówno w garażu, jak i na podjeździe. W tym przypadku płaszcz bramy zwija się pionowo (podobnie jak roleta zewnętrzna).
  • Bramy segmentowe – bardzo często wybierane; ich skrzydła składają się z segmentów, które są ze sobą połączone zawiasami.
  • Bramy uchylne – otwierane poprzez ruch uchylny; wymagają pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca w garażu i na podjeździe.
  • Bramy rozwierne (inaczej skrzydłowe) – atrakcyjne cenowo, jednak obecnie rzadko wybierane. Drzwi rozwierne wymagają dużej ilości miejsca przed garażem i można je kupić tylko w wersji ręcznej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę garażową?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu bramy garażowej należy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom produktu. Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę garażową?

  • Materiał wykonania - do najczęściej wybieranych modeli należą bramy garażowe drewniane oraz stalowe.
  • Wymiary - w zależności od potrzeb możemy wybrać gotową bramę garażową lub zdecydować się na wykonanie bramy na wymiar.
  • Ocieplenie - jeśli Twój garaż jest ogrzewany lub przylega do budynku, to idealnym rozwiązaniem będzie zakup ocieplanej bramy garażowej.
  • Rodzaj napędu - możemy zdecydować się na zakup bramy z napędem ręcznym lub elektrycznym.
  • Funkcje dodatkowe - takie jak np. fotokomórka, dzięki której w przypadku natrafienia na przeszkodę zamykająca się brama zostanie zatrzymana.
  • Design - bramy garażowe są dostępne w wielu odcieniach z palety RAL, dzięki czemu każdy może wybrać idealny model dla siebie.

Brama garażowa rolowana – gdzie kupić?

Jeśli planujesz zakup bramy garażowej, musisz znaleźć odpowiedni salon sprzedaży. Bramy roletowe są dostępne m.in. w sklepach internetowych. W ofercie sprzedawców online znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.