Jak wybrać meble o indywidualnym charakterze?

Mateusz Nowak
09.03.2021

Wyposażenie i umeblowanie naszych domów wydaje się być zdominowane przez zaledwie kilka firm. Kuszą nas one nowoczesnym wzornictwem i atrakcyjnymi cenami, zalety te jednak obarczone są szeregiem wad. Każdy z nas wybierając meble do własnego mieszkania chciałby, a jego dom nosił w sobie dużą dozę unikalnego charakteru, stanowiącego odzwierciedlenie indywidualnego gustu jego mieszkańców.

Wybierając meble, które produkowane są w ogromnych, masowych ilościach, osiągnięcie tego celu jest nie tylko niezwykle trudne, ale zazwyczaj wręcz niemożliwe. Wybierając meble z popularnego sklepu możemy być pewni, że nasi sąsiedzi czy znajomi dokonali prawdopodobnie wyborów zbliżonych do naszych - z tego prostego powodu, że wielkie, meblowe sieciówki po prostu nie oferują zbyt dużej różnorodności, a stawianie na indywidualność po prostu nie ma większego sensu w ich modelu biznesowym.

Meble w stylu loft - rozwiązanie dla wymagających

Istnieje jednak szereg alternatyw w stosunku do największych i najpopularniejszych sieciowej z meblami. Mniejsi producenci i dystrybutorzy, stawiający na bardziej unikalne i wyróżniające się meble, przeznaczone dla osób, dla których niepowtarzalny charakter mieszkania jest czymś niezwykle istotnym. Wybór takich sklepów oraz dostępny w nich asortyment mebli jest niezwykle szeroki.

Coraz większym uznaniem w polskich domach cieszą się meble w stylu loft - elementy aranżacji wnetrza o których bez wątpienia można powiedzieć, że posiadają "duszę". Niezwykle połączenie drewna z metalem, zamknięte w najwyższej klasy wzornictwie, zaprojektowanym przez prawdziwych mistrzów swojego fachu. Estetyka ta jest silnie inspirowana estetyką norweską, przenosząc trendy z północy wprost na polskie podwórko.

Stylowy i unikalny charakter

Meble w stylu loft to wywarzone połączenie nowatorstwa z klasyką - charakter mebli bez wątpienia jest nowoczesny i wyznaczający nowe, godne pozazdroszczenia trendy, a jednocześnie posiadają one wiele z uroku charakterystycznego dla wyposażenia typu vintage. Oferują szerokie możliwości i z łatwością dopasowują się do wielu różnorodnych stylów mieszkania - jednym z najmodniejszych rozwiązań jest połączenie mebli w stylu loft z surowymi ścianami i podłogami, jednak to zaledwie jedna z wielu dostępnych możliwości stojącymi przed osobami, które uległy urokowi mebli w stylu loft.

Innym częstym i popularnym wyborem jest łączenie mebli w stylu loft z dużymi ilościami drewna, którym pokryte mogą być również podłogi oraz ściany. Ostatecznie jedynym, co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.