Jak wybrać kolor ścian, gdy macie zupełnie różny gust?

Mariusz Siwko
22.02.2024

To typowa sytuacja, z jaką muszą sobie poradzić partnerzy planujący remont wspólnego mieszkania czy domu. Wybór koloru ścian w sytuacji, gdy np. ona lubi barwy ciepłe, a on zimne, to nie lada wyzwanie i niebezpieczne pole do konfliktu. Jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji? Zapraszamy po kilka wskazówek.

Podzielcie się pomieszczeniami

Jeśli macie spory dom czy mieszkanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić poszczególne pomieszczenia między siebie pod kątem doboru koloru ścian. Na przykład: on wybiera kolory do gabinetu, sypialni i wiatrołapu, ona do kuchni, salonu i łazienki.

Spróbujcie połączyć preferowane barwy w jednym pomieszczeniu

Nikt nie powiedział, że wszystkie ściany w danym pomieszczeniu muszą być pomalowane na ten sam kolor. Bardzo ciekawe efekty może przynieść zestawienie ze sobą nawet kontrastujących barw na sąsiadujących czy przeciwległych ścianach. Kupcie próbniki i pokombinujcie z takimi połączeniami.

Liczy się nie tylko kolor ścian

Pamiętajcie, że ulubione barwy można wprowadzić do danego pomieszczenia nie tylko poprzez farby ścienne, ale także różnego rodzaju dodatki czy elementy wyposażenia. Ona uwielbia biel, a on woli ciemną kolorystykę? Fajny efekt może przynieść pomalowanie salonu na biało oraz umieszczenie w nim granatowej sofy.

Poświęćcie czas na poszukanie kolorów, które jesteście w stanie zaakceptować oboje

W dobie tak ogromnego wyboru kolorów farb ściennych naprawdę nie powinno być problemu z tym, aby dojść do satysfakcjonującego Was oboje kompromisu. Wybierzcie się do sklepu z jak najszerszą ofertą farb, nie ograniczajcie się tylko do jednego producenta, rozważcie też skorzystanie z usługi mieszania farb z wykorzystaniem pigmentów, aby uzyskać niepowtarzalny kolor, który będzie się Wam obojgu podobać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie