Jak wybrać kinkiet nad lustro?

Antoni Kwapisz
13.04.2021

Kinkiet to rodzaj oświetlenia, montowany zazwyczaj w takich pomieszczeniach, jak łazienka, przedpokój, salon albo sypialnia. Ze względu na swoją funkcjonalność i dekoracyjny charakter kinkiety cieszą się coraz większą popularnością wśród osób urządzających lub remontujących dom bądź mieszkanie. Szczególnie dobrym i bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest zamontowanie kinkietu nad lustrem. Sprawdzi się to zarówno w garderobie, przedpokoju, jak i w łazience. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli kinkietów, dlatego z łatwością można wybrać taki, który idealnie będzie pasował do danego pomieszczenia. Zastanawiasz się, jak wybrać idealny kinkiet nad lustro w łazience? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji i co należy wziąć pod uwagę? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu kupisz najlepszy kinkiet nad lustro do łazienki.   

  1. Kinkiet nad lustro - rodzaje 
  2. Oświetlenie łazienki – jak wybrać idealne?
  3. Oświetlenie nad lustro – na co zwrócić uwagę?  

Kinkiet nad lustro - rodzaje 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kinkietów, w zależności od pomieszczenia, w którym mają zostać umieszczone oraz ich przeznaczenia. Do łazienki najpopularniejsze i najczęściej wybierane modele są okrągłe albo podłużne. Kinkiety wykonane są z różnych materiałów, niektóre są bardziej dekoracyjne, a inne minimalistyczne. Z pewnością wszystkie są funkcjonalne i praktyczne. Wybór konkretnego rodzaju zależy od wielkości lustra, które chcesz oświetlić, ale również od indywidualnego gustu i preferencji.

Oświetlenie łazienki – jak wybrać idealne?

Jeśli zastanawiasz się, jakie wybrać oświetlenie do łazienki, to zdecydowanie musisz mieć dobre lampy do oświetlenia lustra. Ten rodzaj lampek dopasowuje się, biorąc pod uwagę wielkość lustra, jego styl i wygląd oraz własne preferencje. Kinkiet nad prostokątne lustro może być podłużny, może być w postaci dwóch lub trzech refelktorków zamocowanych na jednej listwie. W przypadku luster o obłych krawędziach można postawić na kinkiety podłużne lub na przykład dwie mniejsze lampki zamontowane obok siebie – to rozwiązanie da bardzo dobry efekt. Lampę nad lustro najlepiej dopasowywać indywidualnie, w zależności od konkretnych potrzeb.

Oświetlenie nad lustro – na co zwrócić uwagę?  

Najważniejszą kwestią, podczas wybierania oświetlenia do łazienki, jest wielkość lustra. Ten parametr trzeba wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Dobrze dobrany kinkiet powinien oświetlać całe lustro i przestrzeń przed nim. Równie istotny jest dobór żarówek – warto postawić na ciepłe, naturalne światło, które docenią zwłaszcza kobiety wykonujące przed lustrem makijaż. Dodatkowo zimne, niebieskie światło jest w łazience mniej przytulne. Wybierając kinkiet nad lustro, ważne jest również to, żeby był nie tylko funkcjonalny, ale też ładny. Dekoracyjny kinkiet może dodać łazience charakteru i stylu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.