Jak wybrać chemię gospodarczą dla domu? Kilka wskazówek

Krzysztof Jagielski
23.08.2022

Choć w ostatnich latach na sile przybiera trend ograniczania zużycia środków chemicznych, to wciąż niewielu z nas wyobraża sobie dbanie o czystość w domu czy w mieszkaniu bez różnych specjalistycznych preparatów. Sięgamy po nie, aby łatwiej i szybciej usunąć zabrudzenia, odświeżyć zapach, a przede wszystkim zdezynfekować powierzchnie. Jeśli obecnie używasz chemii gospodarczej z przypadku, nie zwracając uwagi na markę, a jedynie na aktualną promocję w sklepie, to czas najwyższy zmienić przyzwyczajenia. Dobra chemia gospodarcza oszczędza czas, pieniądze i nerwy, gwarantując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Sprawdź, jak ją wybrać.

Kieruj się kryterium znanej marki

Wybierając chemię gospodarczą dla domu warto sięgać po produkty znanych marek, które są obecne na polskim rynku od wielu lat. Niekoniecznie muszą to być marki wiodące, szeroko reklamowane w mediach czy promowane na stoiskach w hipermarketach.

W sklepach, również internetowych, bez trudu znajdziemy produkty renomowanych marek, które zdobyły sobie uznanie profesjonalnych firm sprzątających, oferując często o wiele wyższą jakość w porównaniu z markami globalnymi. Nasz typ zdradzimy pod koniec tego poradnika.

Sprawdź opinie innych użytkowników

Według badań już 8 na 10 kupujących podpiera się opiniami znalezionymi w Internecie. Nie ma więc żadnego powodu, aby rezygnować z takich porad przy zakupie chemii gospodarczej dla domu. Jeśli stosowane do tej pory środki nie spełniły Twoich oczekiwań, choć wcale nie były najtańsze, to poszukaj wskazówek na forach tematycznych, w mediach społecznościowych czy na portalach opinii.

Wybieraj chemię gospodarczą tej samej marki

Wiele osób popełnia prosty błąd polegający na używaniu środków czystości niezgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli np. mamy w domu płyn do mycia łazienki, to nie powinno się stosować go do czyszczenia płyty grzewczej czy blatów kuchennych.

Znacznie rozsądniej, a na dłuższą metę taniej, będzie zaopatrzyć się w komplet środków z kategorii chemii gospodarczej tej samej marki. W praktycznie każdym domu powinny się znaleźć takie produkty, jak kostki i płyny do WC, środki do zmywarki, uniwersalne środki czyszczące, odświeżacze powietrza czy środki do udrożniania rur.

Rada

Wybierając środki dobrej jakości i o konkretnym przeznaczeniu dbasz nie tylko o czystość, ale też domowy budżet. Takie produkty wystarczą na znacznie dłużej.

Sprawdź, z czego korzystają profesjonaliści

To bardzo dobre kryterium wyboru środków z kategorii chemii gospodarczej. Profesjonalne firmy nie mogą sobie pozwolić na stosowanie produktów o niskiej skuteczności, dlatego jeśli masz taką możliwość, to koniecznie podpytaj o rekomendowane środki – prawdopodobnie bez problemu kupisz je np. w Internecie.

Wśród firm sprzątających, właścicieli obiektów noclegowych czy restauracji sporą popularnością cieszy się chemia gospodarcza marki General Fresh, która doskonale sprawdza się również w zastosowaniach domowych.

Ten producent chemii gospodarczej jest obecny na polskim rynku od ponad 30 lat. Sięgając po jego produkty masz pewność, że inwestujesz w idealną czystość, ułatwienie sobie sprzątania i zaoszczędzenie bezcennego czasu. Dodatkowo wspierasz polskiego producenta, POL-HUN, który stworzył markę General Fresh i oferuje produkty chemii gospodarczej najwyższej jakości, eksportowane do krajów na całym świecie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.