Jak wnieść nowe meble do mieszkania na czwartym piętrze bez windy?

Andrzej Winnicki
05.06.2024

W starszych blokach winda jest tylko marzeniem, szczególnie dla mieszkańców najwyższej kondygnacji. Prawdziwy problem pojawia się w momencie, gdy trzeba wnieść ciężkie meble do mieszkania, a nie mamy do dyspozycji windy. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka wskazówek.

Zamów transport z wniesieniem

Choć może się wydawać, że jest to rozwiązanie drogie, to dobrze się nad nim zastanów. Jeśli koszt transportu mebli wraz z wniesieniem wynosi np. 300 zł, to czy aby na pewno warto organizować przewóz we własnym zakresie, a później mordować się z dźwiganiem mebli przez pół dnia?

Ekipa przeprowadzkowa

Tak zwani tragarze bardzo chętnie wniosą Twoje nowe meble do mieszkania, co wcale nie jest takie drogie. Koszt usługi nie powinien przekroczyć 200 zł, a zawodowcy uwiną się z tym bardzo szybko, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na meblowanie mieszkania.

Lokalni pomocnicy

Pomyśl, czy nie warto zlecić pomocy we wnoszeniu mebli np. dorosłym dzieciom sąsiadów czy krzepkim nastolatkom mieszkającym w pobliżu, oczywiście za zgodą ich rodziców. Zaproponuj wynagrodzenie w kwocie np. 50 zł na osobę i sprawdź reakcję.

Pomoc znajomych i rodziny

W pojedynkę nie da się wnieść wszystkich mebli, zwłaszcza skręconych i tych najcięższych, jak sofa. Tutaj będzie potrzebna pomoc, której mogą Ci udzielić np. znajomi czy rodzina. Pamiętaj, aby zgrać termin dostawy mebli z grafikami osób, z których pomocy chcesz skorzystać.

Najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo osób, które będą wnosić meble, dlatego nie należy się z tym spieszyć i przekraczać swoich możliwości fizycznych – łatwo tutaj o poważną kontuzję, która będzie dawać o sobie znać przez wiele tygodni czy nawet miesięcy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie