Jak utrzymać porządek w mieszkaniu? Kilka prostych sposobów

Andrzej Winnicki
08.10.2020

Utrzymanie porządku w mieszkaniu, zwłaszcza małym i zajmowanym przez rodzinę z dziećmi, wydaje się być karkołomnym zadaniem. Rzeczywiście, nie jest to takie łatwe, bo przecież wszyscy gromadzimy mnóstwo różnego rodzaju przedmiotów, które siłą rzeczy zaczynają się – pisząc kolokwialnie – walać po mieszkaniu. To prowadzi do frustracji, zwłaszcza że robienie porządków zajmuje mnóstwo czasu. Jak uniknąć takich problemów? Sprawdź tych kilka całkiem prostych sposobów.

Zainwestuj w zabudowę w przedpokoju

Taka zabudowa, choć oczywiście kosztowna, zwłaszcza gdy trzeba ją wykonać na wymiar, bardzo ułatwia zaprowadzenie porządku w mieszkaniu. Jest pojemna, a więc pomieści wszystkie okrycia domowników, a przy tym buty i pewnie jeszcze kilka sprzętów domowych – jak odkurzacz, suszarka na ubrania, deska do prasowania i żelazko. Zdecydowanie warto więc mieć taką zabudowę, bo to pierwszy i najważniejszy krok do zapanowania nad obecnym bałaganem.

Wykorzystaj przestrzeń pod sufitem

Niegdyś modne pawlacze powoli zaczynają wracać do łask. Są super praktyczne i pojemne. Z uwagi na dość utrudniony dostęp (trzeba korzystać z drabiny lub stołka) sprawdzają się do przechowywania tych rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień – a więc na przykład zimowych ubrań czy rzadko używanych sprzętów. Porozmawiaj ze stolarzem o możliwości wykonania pawlaczy pod sufitem, oczywiście w taki sposób, aby wyglądały nowocześnie i dobrze korespondowały z designem całego wnętrza.

Sprawdź, czy nie możesz wynająć komórki lokatorskiej

Komórka lokatorska świetnie się sprawdza do przechowywania takich rzeczy, jak rowery, sanki, słoiki, opony i wiele innych przedmiotów, które zajmują mnóstwo miejsca, a przy tym niespecjalnie pasują do wystroju mieszkania. Wynajęcie komórki nie musi być bardzo drogie – nawet w dużych miastach miesięczny koszt nie przekracza 200 złotych miesięcznie. Takie pomieszczenie bardzo ułatwi Ci życie i pomoże w zaprowadzeniu porządku w mieszkaniu.

Garderoba w sypialni

Pewnie o niej marzysz, ale czy wiesz, że wcale nie musi być poza Twoim zasięgiem finansowym? Pamiętaj, że gros kosztu wykonania garderoby stanowią systemy, w tym kosze i uchwyty, które niekoniecznie muszą być niezbędne. Zastanów się, jaka garderoba będzie Ci potrzebna i po prostu zrezygnuj z tych najdroższych elementów, skupiając się na tym, aby mieć dostatecznie dużo miejsca do przechowywania na przykład pościeli, codziennych ubrań oraz ręczników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.