Jak usunąć ślad po zacieku ze ściany?

Mariusz Siwko
07.02.2024

Ślady zacieków, na przykład po awarii hydraulicznej czy zalaniu mieszkania, są niestety bardzo dobrze widoczne i wręcz rzucają się w oczy. Ich zamaskowanie nie jest wcale takie proste – nie wystarczy tutaj zwykłe malowanie, ponieważ standardowa farba nie pokryje zacieku. Jak zatem usunąć te nieestetyczne ślady? Sprawdzone sposoby znajdziesz w naszym poradniku.

Metoda 1: szpachlowanie

Jest to bardziej czasochłonne, ale też najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje zarówno zamaskowanie zacieku, jak i doprowadzenie ściany do idealnego stanu. Zwykle w wyniku zalania powstaje nie tylko zaciek, ale też następuje łuszczenie się gładzi. Warto ją zatem zerwać i miejscowo wykonać na nowo, dzięki czemu nie zostanie żaden ślad po awarii, powodzi etc.

Na koniec wystarczy już tylko pomalować ścianę na docelowy kolor i gotowe.

Metoda 1: farba na zacieki

Jeśli nie doszło do uszkodzenia gładzi, a jedynie do powstania zacieku, to możesz zdecydować się na łatwiejszą i mniej czasochłonną metodę. Tutaj wystarczy tylko kupić specjalną farbę na zacieki, która jest bardzo gęsta i skutecznie maskuje ślady po zalaniu.

Farbę nakładamy miejscowo, tylko na zaciek. Po wyschnięciu przystępujemy do standardowego malowania ściany na wybrany kolor.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie