Jak tanio wyposażyć kuchnię, gdy masz prawie pusty portfel?

Antoni Kwapisz
31.07.2020

Z tytułową sytuacją spotkało się i nadal spotyka wiele osób. Zakup mieszkania czy domu sam w sobie jest tak dużym wydatkiem, że czasami po prostu brakuje już pieniędzy na sensowne, a tym bardziej wymarzone wyposażenie kuchni. Na czymś jednak trzeba gotować, gdzieś przechowywać produkty spożywcze i na czymś jeść, prawda? Na szczęście nawet przy prawie pustym portfelu da się jeszcze skompletować choćby minimalny zestaw kuchenny. Jak to zrobić? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Meble z marketu

Mamy na myśli przede wszystkim markety budowlane, które regularnie oferują skromne i nieco tandetne, ale przynajmniej tanie zestawy meblowe. Są w zupełności wystarczające do tego, aby przechować naczynia, garnki, mieć kawałek blatu i jeszcze miejsce na zlewozmywak, piekarnik i płytę grzewczą.

Nie oczekuj od nich wysokiej jakości – po 2-3 latach prawdopodobnie będą się nadawać tylko do gruntowej renowacji, ale przy ograniczonym budżecie to może być naprawdę dobry pomysł. Takie zestawy często są dostępne za około 500 złotych – nie ma więc co wybrzydzać.

Używane sprzęty kuchenne

Takich ofert jest mnóstwo i wcale nie trzeba z góry zakładać, że używane sprzęty kuchenne są mocno zużyte czy tym bardziej niebezpieczne. Nie uwierzysz, ile osób wymienia sobie lodówkę, piekarnik, płytę czy mikrofalówkę po 2-3 latach, bo po prostu znudził się im design lub miały taki kaprys. Warto polować na podobne okazje, a najlepszym miejscem na łowy jest oczywiście Internet – zwłaszcza portale ogłoszeń lokalnych. Dobrym pomysłem może być również wybranie się do komisu ze sprzętem RTV i AGD, gdzie także trafiają się fajne okazje.

Trochę pracy własnej

Jeśli masz czas, odrobinę talentu do robótek ręcznych, a przede wszystkim pusty portfel, to warto się nieco wysilić i spróbować zrobić meble kuchenne we własnym zakresie. Brzmi przerażająco, ale naprawdę nie ma w tym nic trudnego. Idealną opcją będzie kupienie różnych używanych szafek czy nowych mebli z końcówek serii (np. z drobnymi defektami estetycznymi) i zrobienie z tego gotowej zabudowy kuchennej. Możesz też zamówić tanie laminowane blaty w lokalnej hurtowni i bez większego problemu przygotować przestrzeń roboczą do gotowania. Do pomocy zaangażuj znajomych – wspólnie wyczarujecie całkiem sensowną kuchnię.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.