Jak tanim kosztem poprawić wystrój mieszkania? Sprawdź te triki

Krzysztof Jagielski
09.06.2020

Remont mieszkania jest czasochłonny, stresujący i oczywiście kosztowny. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby na przykład co kilka lat, diametralnie zmieniać wystrój. Na szczęście ciekawe efekty można osiągnąć stosunkowo niskim kosztem, bez pomocy fachowców i projektanta wnętrz. Wystarczy tylko wykorzystać kilka prostych trików, którymi dzielimy się z Tobą w naszym poradniku.

Odsłoń okna

Ten prosty zabieg naprawdę może zdziałać cuda! Jeśli obecnie Twoje okna zdobią ciężkie zasłony i grube firany, to zdejmij je i sprawdź, jaki będzie efekt. Do pomieszczenia od razu wpadnie znacznie więcej naturalnego światła, dzięki czemu wyda się ono większe i przyjemniejsze. Docelowo możesz ozdobić okna znacznie lżejszymi elementami dekoracyjnymi.

Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów

Aby odmienić wystrój pomieszczenia bez wydawania na to ani złotówki, trzeba zacząć od zrobienia porządków – i to bez litości! Jeśli widzisz, że gromadzisz wokół siebie mnóstwo przedmiotów niespełniających żadnej funkcji, kompletnie niepasujących do siebie pod względem designu lub nawet zwyczajnie brzydkich, to bez skrupułów się ich pozbądź. Nagle okaże się, że ten mały salon wcale taki mały nie jest, a do tej pory zagracona kuchnia jest całkiem funkcjonalna.

Zmień ustawienie mebli

Wiele lat temu chcąc zmienić wystrój i układ pomieszczenia robiło się tzw. przemeblowanie. Warto do tego wrócić. Zastanów się, czy nie możesz na przykład zmienić ustawienia szafek i sofy. W ten sposób da się szybko i bez żadnych kosztów odmienić pomieszczenie, poprawić jego funkcjonalność i lepiej dopasować je do aktualnych potrzeb domowników.

Postaw na jakiś wyrazisty akcent stylistyczny

Takim akcentem może być np. jeden mebel w jaskrawym kolorze czy oryginalny dywanik, a może nawet pasek tapety z kreatywnym wzorem. W ten prosty i niedrogi sposób wprowadzisz do wnętrza ciekawy element dekoracyjny, na który każdy zwróci natychmiast uwagę. Pamiętaj przy tym, aby wybierając taki akcent nie popełnić błędu polegającego na mieszaniu różnych stylów na małej powierzchni. Mogłoby to spowodować, że pomieszczenie wyda się urządzone w sposób chaotyczny.

Artykuł powstał przy współpracy https://www.abrys.net/.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.