Jak szybko i tanio odmienić wygląd łazienki?

Piotr Kowalczyk
23.07.2020

Remont łazienki jest najbardziej kłopotliwym rozwiązaniem, pociągającym za sobą ogromne koszty. Nic dziwnego, że większość z nas maksymalnie z nim zwleka. Co jednak robić, gdy łazienka wygląda już naprawdę mało ciekawie, a my nie mamy ani budżetu, ani ochoty na gruntowny remont? To wcale nie jest sytuacja bez wyjścia. Sprawdź, jak możesz szybko i naprawdę tanio odmienić wygląd łazienki, zyskując tym samym czas i zaspokajając swoje potrzeby estetyczne.

Odświeżenie fug

Nie jest to ani trudne, ani bardzo czasochłonne. Po latach fugi w Twojej łazience mogą już wyglądać nieciekawie, dlatego przyda się im mały lifting. Jeśli wybierasz opcję kompleksową, to czeka Cię żmudne wydrapywanie starych fug i zastąpienie ich nowymi. Można to jednak zrobić dużo prościej. Na rynku są dostępne specjalne markery do fug. Jeśli natomiast obecny kolor spoin Ci odpowiada, ale chcesz go tylko odświeżyć, to wypróbuj sprawdzony sposób: woda z octem lub sokiem z cytryny. Białe fugi wyczyścisz natomiast sodą oczyszczoną.

Nowy dywanik łazienkowy

Nawet nie wiesz, jak wiele zmienia tak drobny element. Dywaniki łazienkowe są tanie, a od razu wprowadzają do łazienki efekt przytulności. Oczywiście staraj się znaleźć taki dywanik, który jak najlepiej pasuje do designu łazienki. Zwróć również uwagę na to, aby nie przesuwał się podczas odkurzania (powinien mieć solidną warstwę antypoślizgową).

Zmiana oświetlenia

Nie musi to być wcale nic wielkiego. Czasami świetne efekty można osiągnąć poprzez zastąpienie jednej lampy sufitowej plafonierą. Fajnym pomysłem będzie też zastosowanie tzw. spotów, czyli oczek oświetleniowych z ruchomymi oprawami. Pozwoli to skierować światło na ścianę i przyjemnie je rozproszyć, co od razu odmieni wygląd łazienki.

Tynk dekoracyjny

Jeśli marzy Ci się, aby pozbyć się części płytek, to jak najbardziej możesz to zrobić bez pomocy fachowców. Oczywiście po oderwaniu glazury na ścianie zostanie warstwa kleju. Aby nie męczyć się z gipsowaniem, postaw na tynk dekoracyjny, który z powodzeniem można nałożyć samodzielnie i uzyskać bardzo ciekawe efekty designerskie. Dodatkowym atutem jest tutaj to, że nie trzeba jakoś specjalnie przygotowywać ściany pod położenie takiego tynku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.