Jak pomalować ściany bez paska przy suficie?

Piotr Kowalczyk
27.02.2024

W większości domów i mieszkań można zauważyć, że ściany zostały pomalowane metodą „na odcinkę”, czyli z szerokim pasem oddzielającym kolor ścian od białego sufitu. Taki pas wykonuje się przy pomocy taśmy malarskiej. Jest to natomiast rozwiązanie archaiczne i obecnie coraz więcej osób chce mieć pomalowane ściany bez charakterystycznego paska przy suficie. Jak osiągnąć taki efekt? To nic trudnego, a sprawdzony sposób zdradzamy w naszym poradniku.

Użyj szerokiej szpachli malarskiej

To zdecydowanie najłatwiejszy sposób na to, aby pomalować ściany kolorem do samego sufitu, jednocześnie nie brudząc go wałkiem. Szeroka szpachla malarska kosztuje kilkadziesiąt złotych, a rozwiąże Twój problem od ręki.

Wszystko sprowadza się do tego, aby domalowując ścianę przy samym suficie małym wałkiem przyłożyć szpachlę w narożniku (na łączeniu sufitu ze ścianą) – wówczas będzie ona osłaniać sufit, nie tworząc przy tym widocznego paska odcinającego.

Przykładamy szpachlę fragment po fragmencie, aż wszystkie ściany zostaną pomalowane. To wszystko. Teraz zostało tylko umyć szpachlę, która przyda się również przy okazji kolejnego remontu.

Powodzenia!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie