Jak osiągnąć efekt przytulności w sypialni?

Antoni Kwapisz
03.12.2020

Sypialnia przede wszystkim powinna sprzyjać odpoczynkowi i stwarzać warunki do tego, abyśmy nie mieli w niej problemów z zasypianiem. Często jest jednak tak, że urządzając mieszkanie skupiamy się na tych pomieszczeniach, w którym przyjmujemy gości, sypialnię traktując trochę po macoszemu i nie przykładając większej wagi do jej designu. W efekcie pomieszczenie sprawia wrażenie pustego, a tym samym mało przytulnego. Jak to szybko zmienić? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Zasłony

Warto je mieć w sypialni, bo poza funkcją dekoracyjną i ocieplającą wnętrze, zapewniają także maksimum intymności, co w tym pomieszczeniu jest bardzo ważne. Dobierz takie zasłony, które świetnie korespondują z designem wnętrza, choć mogą z nim także kontrastować kolorystycznie – dzięki temu zyskasz niebanalny element ozdobny.

Narzuta na łóżko

Jest bardzo potrzebna, ponieważ jej podstawową funkcją jest zabezpieczanie pościeli przed osiadaniem kurzu. Narzuta może jednak także ocieplić wnętrze sypialni, dając tak pożądany efekt przytulności. Szczególnie, jeśli będzie wykonana z grubego, miłego w dotyku materiału.

Poduszki

Ich w sypialni nigdy za mało. Powinny korespondować stylistycznie z narzutą, ponieważ standardowo umieszcza się je na łóżku. Nie ma większego znaczenia, czy będą grube, wyprofilowane itd. Pełnią one wyłącznie funkcję dekoracyjną, dlatego po prostu skup się na ich designie.

Rada

Nie musisz od razu kupować nowych poduszek. Jeśli masz jakieś stare, to wykorzystaj je i dokup tylko nowe poszewki – są znacznie tańsze.

Fotel

Mile widziany element dekoracyjny w sypialni, który od razu ociepla pomieszczenie. Poza tym fotel jest całkiem praktyczny, bo można na niego rzucać ubrania, gdy nie mamy już siły, aby je poskładać. Fajnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy sypialnia pełni funkcję pomieszczenia do relaksu ci czytania.

Tapicerowana skrzynia

Fajny dodatek, ponieważ można w niej przechowywać na przykład pościel czy ręczniki oraz ubrania, z których nie korzystamy na co dzień. Dodatkowo skrzynia pełni funkcję siedziska, co będzie bardzo przydatne na przykład podczas zakładania butów. Tapicerowany element oczywiście ociepli wnętrze sypialni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.