Jak niskim kosztem wykończyć przydomowy garaż?

Andrzej Winnicki
30.11.2020

Budowa domu jednorodzinnego jest niezwykle kosztowna, zwłaszcza na etapie prac wykończeniowych. Zwykle jest tak, że pod koniec inwestorzy zaczynają oszczędzać na wszystkim, na czym się da, byle tylko móc wprowadzić się do wymarzonego domu. Często „ofiarą” tych oszczędności jest przydomowy garaż, który później latami czeka na wykończenie. Można to natomiast zaplanować równolegle z remontem pomieszczeń mieszkalnych i wcale nie narazić się na finansową ruinę. Kilka sprytnych sposobów zdradzamy w naszym poradniku.

Wykorzystaj to, co zostało po wykończeniu wnętrza domu

Dobrym przykładem będą tutaj końcówki farb. Jeśli np. salon został pomalowany na biało, kuchnia na szaro, a sypialnia na błękitno, to warto zmieszać resztki farb, z którymi i tak nie za bardzo jest co zrobić. Uzyskamy w ten sposób sporą ilość farby w ciekawym odcieniu, którą spokojnie można wykorzystać do pomalowania ścian w garażu. To od razu odmieni wygląd pomieszczenia, a koszt będzie zerowy.

Gros prac wykonaj samodzielnie

Jeśli tylko masz trochę wolnego czasu i chcesz zaoszczędzić na robociźnie, to garaż jest idealnym pomieszczeniem do tego, aby poćwiczyć wykonywanie różnych prac wykończeniowych. O ile krzywo przyklejona płytka w łazience byłaby sporym problemem, o tyle w garażu już niekoniecznie.

Odbierz pozostałości po budowach sąsiadów

Jeśli  okolicy budują się inne domy, to nie zaszkodzi przejść się do sąsiadów i podpytać, czy nie zostały im jakieś końcówki materiałów – na przykład 2-3 kartony płytek, kilka worków gładzi, farby, kleje etc. Wszystko to można od nich odebrać za darmo (lub za butelkę dobrego trunku), a następnie wykorzystać w swoim garażu. Grunt, to myśleć kreatywnie, bo to zawsze pozwala sporo zaoszczędzić na etapie budowy i wykańczania wnętrz.

Poluj na okazje w Internecie

Mamy tutaj na myśli głównie przeczesywanie portali ogłoszeń lokalnych, na których można upolować naprawdę świetne okazje. Przykładowo: komuś zostało kilka rolek wełny mineralnej i chętnie sprzeda ją po kosztach. Ty natomiast potrzebujesz wełny do zaizolowania strychu nad garażem. Obie strony na tym skorzystają. Możesz również poszukać starych mebli, które dla właściciela nie mają żadnej wartości, natomiast Tobie przydadzą się np. do wydzielenia małego warsztatu w garażu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.