Jak korzystnie sprzedać mieszkanie na wsi? Te informacje przyciągną kupujących

Mateusz Nowak
19.09.2022

Mieszkanie na wsi? To już nikogo nie dziwi, ponieważ deweloperzy są zmuszeni do poszukiwania terenów inwestycyjnych także poza obszarami miejskimi. Sprzedaż takiego mieszkania zawsze jest nieco problematyczna, natomiast istnieją sposoby na to, aby uzyskać za nie satysfakcjonującą cenę. Wszystko zaczyna się na etapie ogłoszenia. Sprawdź, jakie informacje warto w nim zawrzeć, aby korzystnie sprzedaż mieszkanie na wsi.

Spokojna okolica

Dla wielu osób może to być decydujący argument przy wyborze mieszkania. Zwłaszcza, jeśli potencjalny nabywca do tej pory mieszkał w hałaśliwej okolicy i ma już tego serdecznie dość. W ogłoszeniu warto więc podkreślić, że mieszkanie znajduje się na spokojnym, rodzinnym osiedlu, pośród zieleni, z dala od wzmożonego ruchu samochodowego i działalności przemysłowej.

Bliskość natury

To niezaprzeczalna zaleta mieszkania na wsi. Rzadko się zdarza, aby zaraz po wyjściu z klatki schodowej mieć na wyciągnięcie ręki łąki, las, jeziora etc. Warto to podkreślić w ogłoszeniu, co z pewnością zwróci uwagę np. rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Dogodny dojazd

Paradoksalnie mieszkanie na wsi może być lepszym wyborem niż to w mieście dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy i odwożą dzieci do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Obszary wokół miast bywają znakomicie skomunikowane z centrum, czego nie można powiedzieć o niektórych osiedlach miejskich.

Dostęp do „zdobyczy cywilizacji”

Oczywiście mamy tutaj na myśli wszystko to, co jest potrzebne do komfortowego życia, a więc sklepy spożywcze, restauracje, punkty usługowe, apteki, przedszkola i szkoły. Jeśli wszystko to znajduje się w bliskiej odległości od mieszkania, to koniecznie wspomnij o tym w ogłoszeniu.

Niskie koszty utrzymania

Zaletą mieszkania na terenach wiejskich mogą być również dużo niższe koszty z tytułu czynszu, podatków lokalnych, wywozu śmieci, zakupu mediów etc. W dobie drożyzny wiele osób zwraca na to baczną uwagę i decyduje się właśnie na zakup możliwie jak najtańszego w utrzymaniu lokalu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie