Jak działają platformy parkingowe?

Mariusz Siwko
19.05.2021

Aby postój dwóch aut w jednym miejscu był możliwy, nowoczesne firmy produkujące urządzenia dźwigowe zaproponowały produkt, jakim jest platforma parkingowa. Zastosowanie takiego urządzenia jest już znane szczerzej za granicą, jednak w Polsce coraz więcej deweloperów i mieszkańców domków wielorodzinnych jest zainteresowanych tym rozwiązaniem.

Kiedy warto zdecydować się na platformę parkingową?

Coraz popularniejsze systemy parkingowe kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i architektów czy deweloperów. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i potrzebnego miejsca. W zamian użytkownik dostaje dwa miejsca do parkowania samochodów w miejscach, gdzie ciężko jest o dogodne rozwiązanie problemu z parkowaniem. Poza standardowym miejscem parkingowym, za pomocą platformy istnieje możliwość zaparkowania drugiego auta nad tym pierwszym, a to wszystko za sprawą dźwignika hydraulicznego lub elektrycznego. Budowa dwupoziomowych parkingów jest sporą inwestycją dla dewelopera, nie zawsze możliwą do wykonania na danym terenie, a dla użytkownika oznacza wyższe koszty za miejsca parkingowe.

Jakie są zalety platform parkingowych?

Zastosowanie systemów parkingowych posiada wiele zalet, do których zalicza się m.in.:

  • możliwość kształtowania obiektów w tym przestrzeni urbanistyczno-architektonicznej,
  • obniżenie kosztów i czasu realizacji inwestycji,
  • zmniejszenie kosztów utrzymania garaży,
  • wysoka jakość wyrobów i innowacyjne technologie,
  • zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego w zakresie napraw i konserwacji.

Wyspecjalizowane firmy od platform parkingowych tworzą produkty dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych i deweloperów, a opieka w trakcie i po gwarancji pozwala na utrzymanie urządzeń w nienagannym stanie przez wiele lat. Każdy, kto chce zaoszczędzić na parkingu i mieć pewność, że miejsce na niego czeka, powinien zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Dzięki temu nie będzie konieczności parkowania auta w nieznanych, oddalonych od domu miejscach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.