Instalacje podtynkowe (baterie, natryski) – poznaj ich najważniejsze zalety

Piotr Kowalczyk
05.08.2021

W większości domów i mieszkań nadal królują tradycyjne baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe, słuchawki czy deszczownie. I nie ma w tym oczywiście nic złego, natomiast warto zauważyć, że od dawna istnieje dla nich ciekawa alternatywa. Mamy na myśli coraz popularniejsze instalacje podtynkowe. Niektórzy się ich boją z uwagi na problematyczną wymianę w razie awarii, ale na tym wady takich instalacji się kończą. Jakie mają zalety? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Oszczędność miejsca

Podstawową zaletą instalacji podtynkowych jest to, że nie zajmują one tak dużo miejsca, jak chociażby klasyczne baterie. Szczególnie docenimy to biorąc prysznic, gdzie oszczędność nawet 5 centymetrów jest na wagę złota. Nie ma tutaj również ryzyka np. poparzenia się o rozgrzaną baterię, co przecież zdarza się nagminnie w przypadku posiadania klasycznych instalacji wodnych.

Właśnie dlatego zainwestowanie w instalacje podtynkowe powinny koniecznie rozważyć osoby planujące małą łazienkę w mieszkaniu. Tutaj zaoszczędzone centymetry będą bardzo cenne i ta decyzja spokojnie się obroni w codziennym użytkowaniu.

Świetna estetyka

Głównym powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na instalacje podtynkowe są właśnie względy estetyczne. Choć eleganckie baterie mogą się podobać, to jednak nie każdy chce mieć je na widoku. Podtynkowe instalacje świetnie pasują zwłaszcza do nowocześnie urządzonej łazienki, gdzie mile widziany jest minimalizm oraz znakomita funkcjonalność.

Dzięki ukryciu końcowych elementów instalacji wodnej możemy również wyeksponować inne detale wykończeniowe łazienki, w tym płytki, kabinę prysznicową, armaturę czy po prostu różnego rodzaju dodatki dekoracyjne.

Ukrywamy to, co brzydkie

Mamy na myśli głównie przyłącza klasycznych baterii. Owszem, można je ukrywać przy pomocy zwykłych rozetek, natomiast nie oszukujmy się – to tylko półśrodek. Rzucające się w oczy śrubunki, konopie uszczelniające i ślady pasty hydraulicznej nie dodają łazience uroku, natomiast wszystko to można bardzo łatwo ukryć decydując się na instalacje podtynkowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.