Ile kosztują gniazdka elektryczne Berker i czy warto je kupić?

Piotr Kowalczyk
12.08.2021

Gniazdka elektryczne są niezbędne w każdym budynku, do którego doprowadzono prąd. Nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Warto się jednak zastanowić, jakie gniazdka powinno się instalować, by cieszyć się bezpieczeństwem w domu i nie bać się ewentualnych spięć. Czy warto kupować gniazdka wysokiej jakości od renomowanych marek, czy też wystarczy kupić pierwsze lepsze gniazdka w markecie budowlanym?

Jakość kosztuje

Właściwie w każdej sytuacji możemy powiedzieć, że za wysoką jakość trzeba zapłacić więcej. To naturalne. Droższe surowce, lepsza technologia, atesty, certyfikaty i współpraca ze świetnymi fachowcami wiąże się z tym, że cena finalnego produktu jest wyższa, niż w przypadku analogicznego produktu, który na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, ale został wytworzony w zupełnie innej technologii. Niestety w przypadku osprzętu elektrycznego różnice ciężko jest zauważyć na podstawie zdjęć czy nawet egzemplarzy prezentowanych na sklepowych wystawach. Jednak w czasie użytkowania można przekonać się na własnej skórze, skąd tak naprawdę wzięła się różnica w cenie... i dlaczego warto zapłacić więcej.

Ceny kontaktów elektrycznych Berker

Gniazdka elektryczne Berker z całą pewnością nie należą do najtańszych. Można powiedzieć, że są one na średnim pułapie cenowym. Najprostsze, tradycyjne modele można kupić nawet za kilkanaście złotych. W przypadku modeli nowoczesnych o bardziej awangardowych kształtach trzeba się liczyć z wydatkiem od kilkudziesięciu do 150 zł. Są to ceny zdecydowanie wyższe od gniazdek elektrycznych nieznanych firm, ale równocześnie też nie są to zawrotne kwoty. Jeśli wziąć pod uwagę, z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy wystroju wnętrz i wykończeniu budynku, to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych za każde gniazdko wydaje się dość rozsądny.

Trwałość na lata

Nie ma wątpliwości, że warto wybrać gniazdka marki Berker. To produkty sprawdzone i cieszące się zaufaniem elektryków. Są trwałe i wytrzymałe. Będą działać bez zarzutu przez lata i co jeszcze ważniejsze - są bezpieczne. Minimalizują ryzyko wystąpienia przepięcia, które mogłoby wywołać pożar. Nikomu nie trzeba z pewnością tłumaczyć, jak może zakończyć się pojawienie ognia w budynku i z jakimi stratami trzeba się liczyć po pożarze. Nie ulega więc wątpliwości, że korzystniej jest zapłacić więcej za dobrej jakości gniazdka, niż wymieniać je po kilku latach lub też mierzyć się z konsekwencjami pożaru, lub spalonej instalacji elektrycznej. Dlatego właśnie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wybranie gniazd wysokiej jakości, które finalnie będą wiązały się z niższymi kosztami i równocześnie nie będą wymagały dalszych inwestycji w przyszłości. Tak naprawdę jest to forma oszczędności. Kupując produkty wysokiej jakości, nie musisz ich tak szybko wymieniać, jak gdybyś kupił ich tanie zamienniki.

Stylowo

Trzeba też pamiętać, że najtańsze gniazdka elektryczne zazwyczaj nie prezentują się zbyt dobrze. Najczęściej mają one kształt kwadratu i są wykonane z białego i dość cienkiego tworzywa. Konsekwencją tego jest dość trudny montaż oraz wysokie ryzyko uszkodzenia gniazdka podczas jego montowania i użytkowania. Gniazda Berker są wyższej jakości, więc wyglądają zdecydowanie lepiej. To bardzo ważne, bo ma wpływ na to jak prezentuje się całe wnętrze. O jego komforcie i stylu świadczą właśnie takie drobiazgi, jak gniazdka czy włączniki. Z tego właśnie powodu warto zadbać o to, by wszystkie te drobne elementy wystroju wnętrza były odpowiednio dopracowane i dopasowane. Ciekawym rozwiązaniem jest kolekcja Glasserie. Produkty z niej są okrągłe i pokryte szklaną powłoką. Prezentują się one wyjątkowo i mogą być ozdobą każdego pomieszczenia. Te gniazdka to przedstawiciele tylko jednej z serii marki Berker. W rzeczywistości firma ta potrafi łączyć: szkło, aluminium, chrom, beton architektoniczny, skórę i kryształy tworząc niezwykłe i równocześnie praktyczne elementy wyposażenia wnętrz. Przecież w każdym pokoju musisz mieć gniazdka. Dlaczego więc nie miałyby być piękne? Wykorzystaj je jako dekorację swoich wnętrz. Z pewnością zauważysz też różnicę w komforcie używania tanich gniazdek oraz tych wyższej jakości. Są one mocniejsze oraz zaprojektowane tak, by można było wygodnie z nich korzystać. Problem z włożeniem wtyczki do gniazdka? Albo z wydostaniem jej? Nie z gniazdkami Berker. Jakość kosztuje, ale zdecydowanie warto za nią zapłacić więcej.

Nowoczesne potrzeby

Czasy, kiedy gniazdka miały po prostu być zamontowane i działać, już dawno są za nami. Obecnie oczekujemy od nich o wiele więcej. Po pierwsze gniazdka elektryczne muszą też iść z duchem czasu. Dlatego też na popularności zyskują gniazdka, które są dostosowane do podłączania bezpośrednio do nich wtyczek USB. Dzięki temu ładowanie telefonów, tabletów czy innych urządzeń elektrycznych może być wyjątkowo szybkie i wygodne. Wystarczy tylko mieć ze sobą kabel, a sama ładowarka może leżeć w jakimś zapomnianym kącie. Bardzo ważne jest też, by nowoczesne gniazdka były estetyczne. Liczy się ponadczasowy design i nikt temu nie zaprzeczy. Znudziły nam już się standardowe i wszędzie takie same gniazdka i włączniki świateł. Dlatego właśnie projektanci i inwestorzy szukają zupełnie nowych rozwiązań. Berker wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw i właśnie dlatego jest sporo osób, które są gotowe zapłacić więcej za to, by cieszyć się pięknymi detalami. Trudno się temu dziwić. Inwestując kilkaset tysięcy złotych w zakup, a następnie aranżacje mieszkania błędem byłoby podejmowanie działań, które mają prowadzić do oszczędności rzędu kilkuset złotych.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.