Grzejniki elektryczne - o czym pamiętać przy zakupie?

Remigisz Szulc
07.12.2020

Chcesz, aby w Twoim domu lub biurze ogrzewanie nie tylko było skuteczne i niedrogie, ale przy tym ekologiczne? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będą grzejniki elektryczne! Jednak nie takie, jakie znamy sprzed lat, a produkcje na podczerwień, które gwarantują sporą energooszczędność! Sprawdź, o czym pamiętać, kiedy wybierasz swój nowy grzejnik elektryczny.

1. Grzejnik na podczerwień - co to jest?

2. Główna cecha grzejnika elektrycznego - jego moc

3. Zmienna moc - pamiętaj o niej

4. Czujniki w grzejnikach elektrycznych

5. Miernik zużycia energii - warto go mieć

Coraz więcej osób decyduje się na zakup grzejników elektrycznych. Nic w tym dziwnego, to skuteczny i energooszczędny sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Takie grzejniki świetnie sprawdzają się w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystał je w domu. Szczególnie że do Twojej dyspozycji firmy oddają grzejniki do pomieszczeń, takich jak salon, czy sypialnia, ale również do łazienek! Musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach przed zakupem odpowiedniego grzejnika. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że wybrałeś wysokiej jakości rozwiązanie! Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat tego, jak wybrać odpowiedni grzejnik elektryczny na podczerwień! 

Grzejnik na podczerwień - co to jest?

Grzejnik elektryczny na podczerwień jest w ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem. Jego główną zaletą jest oszczędność energii, przy tym ekologia. Rozwiązanie to jest także niezwykle inteligentne, o czym dowiesz się z poniższego artykułu. Grzejnik ten jest z pewnością osiągnięciem techniki, który będzie zdobywał coraz to większą rzeszę fanów na całym świecie. Jest bezpieczny, komfortowy i przy tym ekologiczny, a do tego w ostatnim czasie mocno się dąży. Sprawdź teraz, o czym powinieneś pamiętać, kiedy zdecydujesz się na taki rodzaj grzejnika postawić.

Główna cecha grzejnika elektrycznego - jego moc

Najważniejsza cecha każdego grzejnika elektrycznego. Dlaczego? Ponieważ to od jego mocy zależy, jak szybko będzie w stanie nagrzać dane pomieszczenie. Wiadomo, im pomieszczenie większe, tym grzejnik powinien być mocniejszy. Jeżeli ma to być oczywiście rozwiązanie komfortowe dla użytkownika. Nikt przecież nie chce, aby sypialnia, czy salon, a już na pewno nie biuro nagrzewało się kilka godzin każdego dnia. Do twojej dyspozycji są grzejniki elektryczne, których moc wynosi 750 W, ale również te o mocy 2000 W. Najlepiej zdecydować się na mocniejsze rozwiązanie, co będzie miało swoje plusy, jeśli chodzi o skuteczność grzania, co przełoży się także na komfort.

Zmienna moc - pamiętaj o niej

Wspominaliśmy już, że grzejniki elektryczne są inteligentne? Doskonałym tego przykładem jest zmienna moc urządzenia. To grzejnik sam decyduje, jaką moc wykorzystać. Sam ją wybiera w zależności od warunków atmosferycznych, a także ustawionej wcześniej przez użytkownika temperatury docelowej. Przyczynia się to przede wszystkim do mniejszego zużycia energii przez grzejnik. Przekłada się to z kolei na ekologię i mniejsze opłaty za energię elektryczną dla Ciebie! Tej funkcji nie może więc zabraknąć, kiedy wybierasz grzejnik!

Czujniki w grzejnikach elektrycznych

Już wiesz, że grzejniki elektryczne są inteligentnymi urządzeniami. Kolejnym tego potwierdzeniem są czujniki. Element, który także sprawi, że Twoje rachunki za prąd będą mniejsze, a przy tym temperatura w domu zawsze idealnie odzwierciedlająca to, czego oczekiwałeś i co ustawiłeś. Pierwszy z czujników, którego nie powinno zabraknąć to ten otwartego okna. Kiedy temperatura w pomieszczeni znacznie spadnie, grzejnik załączy się automatycznie. Kolejnym czujnikiem, o którym także warto pamiętać kupując grzejnik elektryczny to czujnik ruchu. Gdy ktoś znajduje się dość blisko urządzenia, najczęściej w założonym przez producenta obrębie (na przykład 1 metr), grzejnik sam zmniejszy lub zwiększy temperaturę w zależności od tego, jaka będzie panować w pomieszczeniu i jakie będą warunki atmosferyczne na zewnątrz. Jeżeli szukasz grzejników elektrycznych na podczerwień, które mają wymienione w tym akapicie czujniki, a także wiele innych niezbędnych, często dodatkowych, lecz ułatwiających użytkowanie funkcji, sprawdź ofertę firmy pod linkiem: https://ekopodczerwien.pl/grzejniki-elektryczne. Czeka tam na Ciebie także spory wybór ciekawie wykończonych grzejników, tych tradycyjnych, a także nowoczesnych i eleganckich.

Miernik zużycia energii - warto go mieć

Czynnik wpływający na ekologię, a także rachunki za prąd w Twoim domu to zużycie energii przez grzejnik. Jeżeli chcesz mieć nad tym kontrolę, móc monitorować dobowe i tygodniowe zużycie, spraw sobie grzejnik elektryczny, który został wyposażony w miernik energii. 

Kolejne elementy, o których powinieneś pamiętać przy wyborze to między innymi: długość kabla zasilającego, to czy dany model w ogóle posiada kabel zasilający w zestawie. Nie możesz zapomnieć o stopniu ochrony, na przykład przed zachlapaniem. Ochrona na poziomie IP24 to absolutne minimum. Wysokiej klasy grzejnik powinien mieć ochronę przed zamarzaniem oraz spory zakres temperatur, jakie można na nim ustawić. Do tego wszystkiego pamiętaj o wyborze urządzenia o łatwym montażu! Będziesz wtedy miał pewność, że kupiłeś niezastąpione rozwiązanie do swojego domu lub biura.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.