Gdzie sprawdzą się czarne drzwi wewnętrzne?

Piotr Kowalczyk
04.10.2023

Można śmiało napisać, że czarne drzwi wewnętrzne to wielki hit we współczesnym designie. Znajdziemy je w ofertach wszystkich czołowych producentów skrzydeł oraz w projektach architektów. Jeśli rozważasz zakup czarnych drzwi do Twojego wnętrza, to najpierw sprawdź, czy aby na pewno będą do niego pasować. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Świetna propozycja do nowoczesnego wnętrza

Czarne drzwi wewnętrzne to najlepszy wybór do nowocześnie zaprojektowanych wnętrz, w których rezygnujemy z miszmaszu kolorystycznego, stawiając na kontrastowość i wyrazistość. Połączenie czarnych drzwi i np. białych ścian czy podłogi w kolorze naturalnego drewna może dać znakomity efekt estetyczny.

Idealnie korespondują ze stylem industrialnym

Styl industrialny cieszy się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród osób, które preferują brutalizm, minimalizm i użyteczność. Czarne drzwi odnajdują się we wnętrzach urządzonych zgodnie z zasadami tego kierunku, wprowadzając do poszczególnych pomieszczeń element zaskoczenia i wyrazistej dekoracyjności. 

Ciekawa propozycja dla fanów eklektyzmu

Czarne drzwi mogą fantastycznie prezentować się we wnętrzu, w którym świadomie łączymy ze sobą różne style – na przykład nowoczesny i klasyczny, kolonialny i boho, skandynawski i japoński. Jeśli nie masz preferowanego stylu wnętrzarskiego, to takie zestawienia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pamiętaj przy tym, że czarne drzwi wewnętrzne dominują wystrój pomieszczenia, stając się głównym elementem dekoracyjnym. Oznacza to, że pozostałe materiały i kolory należy dopasowywać do takich drzwi, nie odwrotnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie