Gdzie najlepiej jest umieścić zegar ścienny w mieszkaniu? – Podpowiadamy!

Marek Szydełko
01.05.2021

Zegary ścienne w dzisiejszych czasach potrafią być zarazem niezwykle nowoczesne i okazałe. Aby jednak maksymalnie wykorzystać ich potencjał, należy je odpowiednio umieścić w naszym domu. Zegary powinny, po pierwsze – spełniać swoją funkcję, a po drugie – wprowadzać ciekawy design do wnętrza. Jak więc to osiągnąć? Poprzez zwrócenie uwagi na pomieszczenie, w którym chcemy umieścić zegar ścienny oraz na konkretną ścianę, na której miałby się znaleźć.

Zegar ścienny – do jakiego pomieszczenia?

Zegar królujący na ścianie w mieszkaniu to wbrew pozorom całkiem popularny widok w dzisiejszych czasach. Sęk w tym, aby umieścić go w odpowiednim miejscu naszego mieszkania czy domu. Takim sposobem będziemy mogli korzystać z naszego zegara w sposób wygodny i stanie się on dla nas wyjątkowo praktyczny, a o to przecież właśnie chodzi. W związku z tym najodpowiedniejszymi pomieszczeniami w tym przypadku dla zegara na ścianę będzie oczywiście salon, kuchnia i przedpokój. Dlaczego?

Zegar na ścianę do kuchni lub jadalni

Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że to właśnie w kuchni czas ma największe znaczenie. To tam gotujemy, pieczemy i aby móc robić to dobrze, musimy także być nieustannie na bieżąco z czasem. Pamiętajmy, że mając ręce pełne roboty, np. podczas ugniatania ciasta albo przyprawiania, nie mamy często możliwości odblokowania komórki i spojrzenia na godzinę. Dlatego warto mieć zegar ścienny w tym właśnie pomieszczeniu. Miejscem, w którym także warto posiadać zegar na ścianie, jest jadalnia. Nie ma nic bardziej klimatycznego niż tykające wskazówki zegara podczas porannej kawy i śniadania.

Zegar ścienny w salonie i przedpokoju

Gdzie jeszcze warto powiesić zegar ścienny? Zdecydowanie takim miejscem jest salon oraz przedpokój. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z pomieszczeniem, które służy głównie relaksowi oraz rozrywce. Zegar na ścianę jest w stanie dopełnić wiele ciekawych aranżacji salonu, szczególnie gdy powiesimy go nad kanapą. Jeśli chodzi o tę bardziej praktyczną funkcję, to pamiętajmy, że w momencie nastawionym na relaks wcale niekoniecznie musimy posiadać przy sobie smartfona. Wręcz przeciwnie – miło jest go na ten czas odłożyć. Wtedy wystarczy jedno zerknięcie na zegar ścienny i wiemy dokładnie jaka jest pora. Na przedpokoju natomiast przyda nam się on szczególnie w momentach, gdy pośpiesznie się ubieramy i chcemy zdążyć na umówione spotkanie. Pamiętajmy, że warto ułatwiać sobie życie. Tak nowoczesne rozwiązania zawsze służą nam i naszych potrzebom.

Jaką ścianę pod zegar ścienny wybrać?

Gdy już wiemy, w jakich częściach mieszkania warto powiesić zegar na ścianę, to przyszedł czas na wybranie odpowiedniej ściany. Jeśli mamy do czynienia z dużą wolną ścianą, to z pewnością powinniśmy zainteresować się większą tarczą zegara. W dzisiejszych czasach istnieje możliwość zamówienia klejonych modeli, które są niezwykle lekkie i mogą przybierać różnorodne wielkości. Dlatego istnieje możliwość umieszczenia na ścianie tarczy, która zajmuje całą jej powierzchnię. Jeśli natomiast nasz pokój jest mniejszy i nie mamy sporej ilości wolnej przestrzeni na ścianie, to być może lepiej zdecydować się na mniejszy model.

Miejsce idealne dla zegara ściennego

W salonie świetnym miejscem na powieszenie tarczy zegara jest wolna ściana nad sofą. Taki zabieg może urozmaicić wnętrze. Wyjątkowy design tworzą także oryginalne zegary ścienne, które składają się z kilku klejonych części albo takiej, które zamiast cyfr posiadają grafiki itp. Gwarantujemy, że wybierając miejsce nad sofą, możemy mieć pewność, że zegar w naszej aranżacji nie zginie. W kuchni możemy pokusić się o umieszczenie zegara ściennego nad stołem albo blatem, jeśli tylko mamy taką możliwość. 

Nowoczesne zegary ścienne znajdziesz tutaj: https://sklep.newthetime.pl/zegary-scienne

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.