Fototapety 3D znowu na topie

Mariusz Siwko
20.10.2020

Dawniej fototapeta nie była kojarzona z czymś oryginalnym ze względu na to, że to co znajdowało się w ofercie, było zwykle kiepskiej jakości. Nie można tego jednak porównywać z tym, co kupimy obecnie. Wystarczy zapoznać się z asortymentem dostępnym na stronie https://www.swiat-obrazow.pl/fototapety-3d.html, aby zostać mile zaskoczonym. Prym ponownie wiodą fototapety 3D, które nadają wnętrzu przestronności i głębi, nowego charakteru, unikalności. Przez niektórych już zapomniane ponownie wracają do łask w zupełne odmienionej odsłonie. Nie ma mowy o nudnych wnętrzach w przypadku takich nowoczesnych dekoracji ściennych. 

Niebanalna dekoracja ścienna w postaci fototapety 3D

To co obecnie możemy kupić w sklepach to wysokiej jakości fototapety, wykonane z wytrzymałych materiałów. Mogą być stosowane dosłownie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia, a mnogość kolorów i wzorów stanowi ogromne ułatwienie w doborze idealnej dekoracji ściennej. Trójwymiarowa fototapeta optycznie powiększa wnętrza, dodaje głębi, zmienia nie do poznania dotychczasową aranżację. 

Dwoimy się i troimy nad tym, jak zyskać dodatkowy metraż bez konieczności rezygnowania z elementów wyposażenia lub wyburzania ścian działowych – wystarczy przyozdobić ścianę fototapetą 3D, pełniącą funkcję użytkową i dekoracyjną. Z pozoru niewielki zabieg, a tak wiele zmienia. 

Dlaczego fototapeta 3D to zawsze dobry wybór?

Fototapety 3D to efektowna i funkcjonalna dekoracja ścienna, która rozwiązuje wiele aranżacyjnych problemów. Urządzanie wnętrz nie zawsze jest czymś banalnie prostym, a w przypadku fototapety uzyskamy pożądane efekty bez głowienia się i sięgania po najróżniejsze dodatki mające za zadanie nadać pomieszczeniu charakteru. Sama w sobie stanowi niebanalną atrakcję dla oka i pasować będzie do każdego pomieszczenia.

Kolejną zaletą fototapet jest to, że stanowią dodatkową warstwę ochronną dla ściany, pełnią też w pewnym stopniu funkcję docieplenia, nadają przytulności. W niektórych wnętrzach ze względu na ograniczony metraż nie można pozwolić sobie na wstawienie okna, przez co dużo na tym tracą, ale mamy do dyspozycji fototapety – mogą one przykładowo przedstawiać otwarte okno, z którego wychodzi widok na malowniczy krajobraz górski. 

Wnętrza z charakterem i to bez wysiłku czy tracenia cennego czasu

Nie trzeba wcale sięgać po jakieś wymyślne dekoracje ani przytłaczać wnętrza szeregiem dodatków, aby uzyskać unikalną aranżację. To właśnie za pomocą fototapety 3D nadamy mu preferowanego charakteru, wyróżnimy daną powierzchnię. Taka dekoracja ścienna wspaniale sprawdzi się tam, gdzie mamy ograniczone możliwości aranżacyjne typu korytarz lub chcemy coś sprytnie zakamuflować (np. rysy na ścianie).

Wielu z nas kojarzy fototapety z dużymi dekoracjami, które pokrywają niemalże całą ścianę, od samego dołu aż po sufit. Wystrój można wzbogacić niewielką fototapetą, wystarczy że będzie przedstawiała efektowną grafikę i przykuwała wzrok. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem idealnego rozwiązania – łącznie z kuchnią, łazienką, jadalnią itd.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie