Elementy wyposażenia i wystroju wnętrza, których nie warto przykrywać

Jerzy Biernacki
16.05.2022

Często jest tak, że dekorując wnętrze prywatnego domu czy mieszkania popadamy w skrajności i przykrywamy różne elementy wyposażenia, które same w sobie mogą czy wręcz powinny stanowić kluczowe części designu. Wynika to z ich efektownego wyglądu, bardzo wysokiej jakości wykonania, naturalnego charakteru wykorzystanego materiału etc. Kilkoma przykładami dzielimy się z Tobą w naszym poradniku.

Drewniana podłoga

Jeśli masz w domu lub mieszkaniu podłogę z drewna, w dodatku w bardzo dobrym stanie, to nawet nie myśl o jej przykrywaniu dywanem czy tym bardziej wykładziną! Taka podłoga sama w sobie stanowi atrakcyjny element dekoracyjny i z pewnością będzie mocnym akcentem stylistycznym we wnętrzu. Jeśli jej stan pozostawia wiele do życzenia, to zawsze lepiej jest zainwestować w jej odnowienie niż w materiał do przykrycia.

Betonowa ściana

Beton architektoniczny od wielu lat jest niezmiennie popularnym materiałem wykończeniowym. Decydują się na niego nie tylko zwolennicy brutalizmu, ale też nowoczesnego minimalizmu. Mając betonową ścianę w domu czy w mieszkaniu nie należy jej zasłaniać np. ogromnym telewizorem, obrazkami, zdjęciami w ramkach etc. Taka ściana powinna pozostać pusta, ponieważ stanowi kluczowy element dekoracji wnętrza.

Drewniany stół w części jadalnianej

Stół wykonany z drewna świetnie pasuje zarówno do wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i industrialnym, loftowym, eklektycznym, tradycyjnym czy rustykalnym. To uniwersalny element wyposażenia, który z uwagi na efektowny design i wysoką jakość wykorzystanego materiału nie powinien być przykrywany na przykład grubym obrusem czy wieloma podkładkami, koszami z owocami, wazonami z kwiatami etc.

Efektowna sofa

Mając w domu naprawdę efektowną, niekoniecznie nową sofę, która zachwyca kolorystyką, kształtem czy jakością użytych materiałów, nie powinno się jej przykrywać. Jeśli masz szczęście posiadać taki mebel, to zrezygnuj z różnego rodzaju poduszek, kocyków czy narzut – no chyba, że chcesz w ten sposób zabezpieczyć sofę przed pazurami zwierząt domowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.