Elementy, których nie może zabraknąć w przedpokoju

Antoni Kwapisz
29.07.2020

Przedpokój jest dość specyficznym pomieszczeniem. Zwykle nie zwracamy na niego większej uwagi, co skutkuje tym, że wygląda nieciekawie i słabo wpisuje się w ogólną koncepcję wystroju wnętrza. Od przedpokoju musimy wymagać przede wszystkim funkcjonalności, bo pełni on rolę praktyczną – ułatwia utrzymanie porządku, odseparowuje część – nazwijmy to – użytkową od mieszkalnej, ale też to właśnie w przedpokoju witamy gości. W naszym poradniku podpowiadamy, jakich elementów nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu.

Szafka na buty

Jest bardzo ważna, ponieważ nie ma nic gorszego, niż potykanie się o buty porozrzucane po całym przedpokoju – co uwielbiają robić dzieci. Dzięki szafce o wiele łatwiej można utrzymać porządek w tym pomieszczeniu. Warto tutaj wybrać model płytki, czyli niezabierający dużo miejsca, z klasycznym dla takich szafek systemem otwierania szuflad. W szafce pomieścimy buty dla całej rodziny, ale też np. kapcie dla gości.

Lustro

Musi się znaleźć w przedpokoju, ponieważ dzięki niemu możemy jeszcze tuż przed wyjściem sprawdzić swój look i ewentualnie wprowadzić jakieś drobne zmiany. Doświadczenie pokazuje też, że szczególnie panie uwielbiają wykorzystywać przedpokojowe lustro do poprawiania makijażu. Warto tutaj postawić na lustro pionowe, w którym odbije się cała sylwetka, a nie tylko odcinek od pasa w górę.

Szafa na okrycia wierzchnie

Kolejny niezbędny element wyposażenia przedpokoju. Szafa nie musi być wcale przepastna. Wystarczy taka, w której pomieścimy bieżące okrycia wierzchnie, czyli np. kurtki sezonowe czy 2-3 marynarki. Sprytnym rozwiązaniem są szafy z wysuwanym drągiem – dzięki temu drobiazgowi mebel może być wąski i nie zajmować dużo miejsca, a przy tym wystarczająco pojemny dla całej rodziny.

Siedzisko

Często o nim zapominamy czy w ogóle nie bierzemy go pod uwagę na etapie urządzania przedpokoju. Tymczasem siedzisko jest naprawdę super praktycznym elementem wyposażenia. Przekona się o tym każdy, komu zdarzyło się przewrócić podczas próby założenia butów na stojąco.

Komoda na drobne elementy ubioru

Taka komódka jest bardzo praktyczna, bo można w niej przechowywać chociażby szaliki, czapki, rękawiczki – i to przez cały rok, oszczędzając tym samym miejsce np. w sypialnianej garderobie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.