Dystrybutory wody dla firm – jak wpływają na środowisko?

Mariusz Siwko
16.10.2017

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej firm decyduje się wdrożyć działania na rzecz ochrony środowiska. Standardem w wielu polskich przedsiębiorstwach jest już segregacja śmieci oraz ograniczenie zużycia energii i papieru. Mimo to, wybierając sposoby dystrybucji wody do biura, wciąż zbyt rzadko kierujemy się troską o przyrodę. Warto zmienić swoje przyzwyczajenia konsumenckie i zdecydować się na rozwiązania w zakresie dostawy wody, które wesprą ochronę środowiska.

Firma Eden jako europejski lider na rynku zrównoważonych dostaw wody do biur już od 10 lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Warto zaufać doświadczeniu sprawdzonego dostawcy wody i już dziś zdecydować się na jedno z wygodnych i ekologicznych rozwiązań dla Twojej firmy: dystrybutor wody źródlanej lub dystrybutor wody filtrowanej.

Automaty do wody Eden – sposób na redukcję zużycia plastiku

Najczęściej wybieraną formą ekologicznych dostaw wody do firm są dystrybutory wody źródlanej od firmy Eden. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, w którym wykorzystano butle o pojemności 18,9 litra, zapewni Twoim pracownikom stały dostęp do bezpiecznej i smacznej wody źródlanej.

Każda butla do dystrybutora wody Eden:

  • w przeciwieństwie do jednorazowych butelek PET może zostać napełniona aż 50 razy;
  • w całym cyklu użytkowania dostarczy 950 litrów wody źródlanej – czyli tyle, co 630 butelek PET.

Jeśli zrezygnujesz z wody butelkowanej na rzecz automatu do wody, Twoja firma przyczyni się więc do redukcji aż 54 kg plastikowych śmieci w skali roku. Ponadto zdecydowana większość plastiku użytego do produkcji pojemnych butli do dystrybutorów wody zostanie poddana recyklingowi i wykorzystana ponownie – m.in. do produkcji części samochodowych.

Warto wiedzieć, że nadprodukcja plastiku to niejedyny koszt środowiskowy związany z wodą butelkowaną. Rocznie taka forma dostawy wody do biura oznacza również emisję 527 kg CO2e. Decydując się na dystrybutor wody źródlanej Eden, pomożesz zmniejszyć tę liczbę o blisko 60%, a dodatkowo wesprzesz efektywną formę dostawy wody do firm, opartą na specjalistycznym systemie optymalizacji tras.

Filtry do wody Eden – stworzone z miłości do środowiska

Jeśli szukasz najbardziej ekologicznej formy dostawy wody do biura, zdecyduj się na dystrybutory wody filtrowanej Eden. Te nowoczesne automaty do wody podłączane są bezpośrednio do sieci wodociągowej, a tym samym całkowicie eliminują potrzebę użycia plastikowych butli i pozwalają zredukować 363 kg emisji CO2e rocznie.

Wydajne, dwustopniowe filtry do wody Eden, wyposażone w reduktor osadu kamiennego, sprawiają, że woda, która trafia do szklanki, jest nie tylko wolna od zanieczyszczeń, chloru i kamienia, ale też smaczna i pełna minerałów. Ponadto obudowę filtra do wody Eden można wykorzystać ponownie – sam filtr wykonany jest z materiałów biodegradowalnych i w krótkim czasie ulega całkowitemu rozkładowi w glebie.

W trosce o dobro środowiska i swoich pracowników warto już dziś zdecydować się na wygodny i praktyczny dystrybutor filtrujący wodę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących dostaw wody do biura? Pełną ofertę firmy Eden znajdziesz na www.eden.pl.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.