Drzwiczki rewizyjne gk – jak zadbać o bezpieczeństwo w domu i hotelu?

Remigisz Szulc
30.06.2021

Drzwiczki rewizyjne to elementy niepozorne, chociaż tak naprawdę niezbędne w każdym domu, czy też przestrzeni hotelowej lub biurowej. Chociaż możemy spotkać się z nimi w miejscach, z których opróżnia się wyczystkę kominową z sadzy, to coraz częściej montowane są także w ścianie lub suficie, by osłonić różnego rodzaju otwory instalacyjne. O tym, dlaczego powinniśmy instalować drzwiczki rewizyjne w domu, a także o tym, jaki wpływ mają one na bezpieczeństwo domowych instalacji, opowie znany producent gotowych elementów z płyt gipsowo-kartonowych, firma FlexGips.

Drzwiczki rewizyjne GK – do czego przydadzą się w Twoim domu?

Drzwiczki rewizyjne mają na celu łączyć w sobie dwie kluczowe funkcje – z jednej strony wprowadzają do wnętrza ład i harmonię poprzez ukrycie nieestetycznych instalacji, a z drugiej ograniczają dostęp osobom niepowołanym do instalacji wodnych, gazowych lub elektrycznych. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by ukryć plastikowe liczniki, kable lub rury, mając jednocześnie stały dostęp do nich na wypadek awarii instalacji. Drzwiczki rewizyjne GK zdają się być wówczas rozwiązaniem idealnym. 

Z drugiej strony, często obawiamy się, co stanie się, gdy dzieci lub obce osoby będą miały dostęp do liczników lub mierników, które montowane są na instalacjach. W takiej sytuacji również jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zainstalowanie drzwiczek rewizyjnych, które w większości przypadków wyposażone są w dodatkowy kluczyk, za pomocą którego możemy w dowolnej chwili otworzyć drzwiczki.

Drzwiczki rewizyjne na wymiar – skrojone na miarę Twoich potrzeb

W bogatej ofercie firmy FlexGips znaleźć można duży wybór drzwiczek rewizyjnych metalowych lub wzbogaconych o warstwę z płyty gipsowo-kartonowej, co dodatkowo podwyższa walory użytkowe drzwiczek. Co ważne, chcąc dopasować się do uwarunkowań przestrzennych w danym obiekcie, firma oferuje drzwiczki w różnych rozmiarach, a także umożliwia zamówienie ich w wybranym przez siebie rozmiarze. To świetna opcja dla tych, którzy potrzebują produktów o nietypowych wymiarach i chcą mieć pewność, że drzwiczki będą idealnie dopasowane do ich wnętrza. Większość modeli jest wyposażona także w zamek czworokątny, okrągłocylindryczny lub PZ.

Więcej informacji na temat drzwiczek rewizyjnych GK FlexGips można znaleźć na stronie: Drzwiczki rewizyjne Flexgips.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.