Drzwi bezprzylgowe: poznaj ich najważniejsze zalety

Piotr Kowalczyk
28.12.2023

Drzwi bezprzylgowe to coraz częstszy wybór osób remontujących mieszkania czy domy. Brak przylgi sprawia, że takie skrzydła prezentują się niezwykle efektownie, a to uzasadnia nieco wyższą cenę zakupu. O najważniejszych zaletach drzwi bezprzylgowych przeczytasz w naszym poradniku.

Nowoczesny design

Głównym powodem, dla którego inwestorzy wybierają drzwi bezprzylgowe, jest to, że fantastycznie pasują one do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Są to drzwi wręcz stworzone do domów i mieszkań urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie designu pomieszczeń mieszkalnych.

Są łatwe w utrzymaniu w czystości

Drzwi bezprzylgowe tworzą niemal idealnie równą, gładką powierzchnię z futryną, dzięki czemu o wiele łatwiej jest utrzymać je w czystości. Możesz zapomnieć o męczącym czyszczeniu wnęk, zagłębień, obszaru za zawiasami itd.

Oszczędność miejsca

Na ten argument powinni zwrócić uwagę ci inwestorzy, którzy szukają drzwi do stosunkowo niewielkiego pomieszczenia, w którym na wagę złota jest oszczędność nawet kilkunastu milimetrów. Tę zapewniają drzwi bezprzylgowe, które świetnie sprawdzają się np. w korytarzach, wiatrołapach, łazienkach etc.

Bardzo łatwy montaż

Drzwi bezprzylgowe montuje się szybko, łatwo i trudno jest tutaj popełnić jakieś rażące błędy. W dodatku mamy zapewnioną możliwość regulacji, gdyby okazało się, że np. drzwi nie przylegają idealnie do futryny.

Mnogość modeli

Rosnąca popularność drzwi bezprzylgowych sprawia, że każdy liczący się producent ma w swojej ofercie co najmniej kilkanaście modeli skrzydeł w różnych wariantach kolorystycznych, stylach, dekorach etc. To umożliwia łatwe dobranie konkretnych drzwi do preferowanego wystroju wnętrza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie