Drewniane drzwi wewnętrzne – poznaj ich najważniejsze zalety

Andrzej Winnicki
29.11.2023

Drzwi wewnętrzne stanowią niezbędny element wyposażenia domu czy mieszkania. Nie tylko zapewniają intymność i dzielą przestrzeń na konkretne strefy, ale też zdobią i poprawiają ogólną estetykę wnętrza. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się drzwi z płyty MDF, natomiast od pewnego czasu widać powrót mody na drewniane drzwi wewnętrzne. W naszym artykule omawiamy ich najważniejsze zalety.

Trwałość

Drewniane drzwi wewnętrzne to świetny wybór dla osób, które szukają drzwi na lata i nie planują ich wymieniać w przewidywalnej przyszłości. W takiej sytuacji naprawdę warto postawić na drewno, które jest nieporównanie trwalsze niż płyta MDF. Jeśli po latach okaże się, że drzwi wymagają odświeżenia, to nie będzie problemu z ich renowacją, co można zrobić nawet samodzielnie.

Prestiż

Każdy bez problemu odróżni drewno od płyty. Jeśli więc planujesz stworzyć ekskluzywne, prestiżowe wnętrze i nie chcesz oszczędzać na materiałach wykończeniowych, to drewniane drzwi są naturalną propozycją. Takie skrzydła zrobią duże wrażenie na Twoich gościach, podkreślając, że wnętrze zostało zaprojektowane i wykonane z dbałością o szczegóły.

Komfortowe na co dzień

Drewniane drzwi wewnętrzne zapewniają dużo wyższy komfort niż te z płyty. Mają znacznie lepsze właściwości izolacyjne i akustyczne, wyciszając wnętrza poszczególnych pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również to, że takie drzwi ocieplają wnętrze, świetnie pasując do domów i mieszkań wykończonych w stylu skandynawskim, hygge, wiejskim czy nawet industrialnym.

Coś dla tych, którzy nie płyną z prądem

Wybierając drewniane drzwi do wnętrza możesz mieć pewność, że stworzysz indywidualną przestrzeń mieszkalną. Mało kto decyduje się na drzwi z drewna, głównie ze względu na cenę, dlatego łatwo wyróżnisz swoje wnętrze na tle tych, z jakimi spotykasz się u znajomych, rodziny itd. Jeśli cenisz sobie indywidualny wystrój, to drewniane drzwi będą bardzo dobrym wyborem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie