Drabiny wielofunkcyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Antoni Kwapisz
10.05.2022

Czy jedna drabina sprawdzi się podczas generalnych porządków oraz prac remontowych i konserwacyjnych? Przydałby się model do mycia okien, malowania sufitu, przycinania drzew, czyszczenia rynien, prac konserwacyjnych na dachu... Ale nie oznacza to wcale, że musimy zainwestować w kilka różnych modeli! Drabiny wielofunkcyjne to uniwersalne urządzenia o szerokim spektrum zastosowania. Jeśli szukamy drabiny, którą można wykorzystać na wiele sposobów, drabiny aluminiowe wielofunkcyjne to najlepszy wybór!

Drabiny wielofunkcyjne – czyli jakie?

Aluminiowe drabiny wielofunkcyjne to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie – gwarantują wysokość roboczą do prawie 11 metrów, a ich konstrukcja pozwala wykorzystać drabinę w różnych ustawieniach. Dzięki temu stajemy się posiadaczami nie tylko drabiny przystawnej, ale również rozsuwanej i wolnostojącej. W przypadku trzyelementowej drabiny wielofunkcyjnej dysponujemy także wyjmowanym elementem, który może posłużyć jako niezależna drabina przystawna. Aluminiowe prowadnice zapewniają stabilność podczas rozsuwania, a antypoślizgowe stopki gwarantują bezpieczeństwo na różnorodnym podłożu. Dodatkowo drabiny wielofunkcyjne zostały wyposażone w szeroki stabilizator, który umożliwia pracę na naprawdę dużej wysokości.

Nie tylko na budowie – czy drabina wielofunkcyjna sprawdzi się na użytek domowy?

Duża funkcjonalność i wysokość robocza przy stosunkowo niewielkim rozmiarze oraz możliwość wykorzystania dodatkowego elementu jako oddzielnej drabiny przystawnej sprawiają, że drabiny wielofunkcyjne cieszą się dużą popularnością wśród ekip budowlanych i remontowych. Nie znaczy to jednak, że drabiny aluminiowe wielofunkcyjne mogą być wykorzystywane wyłącznie przez profesjonalistów – wręcz przeciwnie! Doskonale sprawdzą się również na użytek domowy, zwłaszcza jeśli dość często wykonujemy prace na wysokości i zależy nam na własnym bezpieczeństwie i komforcie. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego po złożeniu bez problemu zmieścimy je w garażu, wieszając na ścianie, składziku czy pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli chcemy sięgnąć po profesjonalne rozwiązania i wykorzystać je na użytek prywatny, wielofunkcyjne drabiny KRAUSE to naprawdę dobry wybór.

Drabina ustawiona na schodach? To możliwe!

Drabiny nie powinno się ustawiać na schodach. Od tej reguły jest jednak wyjątek – wybrane modele drabin wielofunkcyjnych z możliwością regulacji wybranej nogi za pomocą przedłużenia do podłużnicy. Dzięki temu możemy rozstawić drabinę nie tylko na schodach, ale również wyższym krawężniku, podmurówce i innych nierównościach. Model wyposażony w takiego rozwiązanie doskonale sprawdzi się w czasie prac na klatkach schodowych czy na niewielkiej posesji, gdzie nie zawsze możemy rozstawić klasyczną drabinę. Korzystanie z prowizorycznych podpórek może skończyć się tragicznie - nie warto ryzykować swojego zdrowia, zwłaszcza że w ofercie KRAUSE znaleźć możemy profesjonalne rozwiązania przeznaczone do rozstawiania na schodach i w trudniej dostępnych miejscach.

Drabina wielofunkcyjna z podestem – idealna do długotrwałych prac

Niektóre czynności konserwacyjne, remonty czy naprawy wymagają długotrwałej pracy ponad powierzchnią ziemi czy podłogi. Wówczas stanie na szczeblach, w które wyposażonych jest większość modeli wielofunkcyjnych może okazać się uciążliwe. Jak temu zaradzić? Odpowiedzią KRAUSE jest drabina wielofunkcyjna z podestem. Chodzi tak naprawdę o jedną z propozycji producenta z oferty akcesoriów dodatkowych – półkę / stopień. Mocuje się ją łatwo do podłużnic i może pełnić funkcję wygodnego stopnia lub półki na potrzebne pod ręką narzędzia i akcesoria. Drabina wielofunkcyjna z podestem to odpowiedź na potrzeby nie tylko profesjonalistów, ale również osób szukających praktycznych rozwiązań do domów jednorodzinnych.

Drabiny aluminiowe wielofunkcyjne to propozycja zarówno dla profesjonalnych ekip budowlanych czy remontowych, jak i właścicieli posesji, którzy szukają sprawdzonych, stabilnych drabin o dużej funkcjonalności. Modele KRAUSE są zgodne z obowiązującymi normami i zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.