Własna działka rekreacyjna, a na niej domek letniskowy, sielanka i spokój. Bardzo wiele osób o tym marzy Niewielu z nas jednak wie, że nie jest to marzenie nie do spełnienia, bo zarówno działki rekreacyjne, jak i domki letniskowe dostępne są teraz w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać działkę i domek letniskowy.
Działka powinna mieć dostęp do mediów
Jaką przyjemnością jest odpoczynek w miejscu, w którym nie ma dostępu do bieżącej wody, kanalizacji, prądu, czy też możliwości podłączenia ogrzewania? Nie jest to żadna przyjemność, a jeśli już, to na krótko. Wiele osób, które kupują działki popełnia podstawowy błąd – kieruje się ceną, bez sprawdzenia możliwości przyłączenia do działki mediów. Nabywając później lub budując domki letniskowe bez mediów nie ma możliwości, aby je uzbroić. Domek letniskowy bez dostępu do bieżącej wody, energii elektrycznej czy kanalizacji jest domkiem, z którego można korzystać przez 3-4 miesiące w roku, a i to, żyjąc jak asceta. Sprawdzenie dostępności mediów, a także możliwość łatwego podpięcia ich do działki jest kluczową sprawą. Chcąc stawiać domki letniskowe, trzeba mieć grunt przygotowany w sposób odpowiedni, aby domek mógł cieszyć nas przez cały rok.
Działka powinna mieć możliwość zabudowy
Pamiętajmy o tym, że prawo budowlane w Polsce nie zezwala na tak zwaną „samowolkę”. Tym samym działka rekreacyjna, aby mogły na niej stać domki letniskowe, musi mieć możliwość zabudowy. Życie na działce w domku letniskowym bez dostępu do energii czy wody nudzi się bardzo szybko, lepiej więc posiadać dostęp do tych udogodnień.
Komunikat prasowy