Dodatki w stylu boho – co warto o tym wiedzieć?

Antoni Kwapisz
20.04.2022

Styl boho budzi bardzo duże zainteresowanie wśród osób, które szukają nieoczywistego kierunku w designie wnętrz. Jeśli masz już dość grzecznego, poukładanego designu rodem z katalogów wnętrzarskich, to koniecznie sprawdź, czy dobrym wyborem dla Ciebie nie będzie właśnie boho. Zaletą tego stylu jest to, że pozwala wprowadzić go do wnętrza przy użyciu tylko kilku dodatków, dzięki czemu nie ryzykujesz, że gotowy projekt jednak nie przypadnie Ci do gustu. Zanim jednak zdecydujesz się na dodatki w stylu boho, to sprawdź, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu.

Nie dla każdego!

Przede wszystkim musisz pamiętać, że styl boho jest niezwykle ekspansywny. Nie jest to wybór dla każdego, a już na pewno nie dla osób, które preferują ład we wnętrzach i raczej nie decydują się na łączenie ze sobą różnych kierunków w designie. Zanim więc postanowisz poeksperymentować z boho, to poszukaj w Internecie zdjęć gotowych realizacji, aby zyskać pewność, czy taki styl w ogóle Ci odpowiada.

Znajdziesz je wśród przedmiotów, które masz już w domu

Jeśli wiesz już, że chcesz mieć elementy stylu boho we wnętrzu, to zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na nowe dodatki zacznij od sprawdzenia, co już teraz masz w kartonach pochowanych na strychu czy w piwnicy. Być może znajdziesz w nich dodatki, które są wręcz kwintesencją stylu boho? Mamy tutaj na myśli chociażby pamiątki z egzotycznych wakacji, elementy nawiązujące do stylu kolonialnego, dodatki o orientalnym charakterze etc.

Wyrazista kolorystyka

Pamiętaj, że styl boho karmi się kolorami i odważnymi zestawieniami kolorystycznymi. Tutaj nie ma miejsca na nudne, bezpieczne wybory, dlatego dodatki nawiązujące do tego kierunku w designie muszą być bardzo wyraziste. Stawiamy na czerwień, fiolet, żółć, pomarańcz, czerń, a więc kolory ziemi, natury, żywiołów – w końcu ten styl ma wyraźne konotacje afrykańskie.

Efektowne zdobienia

Dodatki w stylu boho mogą, a wręcz powinny nawiązywać do kultury orientu oraz sztuki ludowej. Dlatego mile widziane są tutaj wszelkie elementy z efektownymi, misternymi zdobieniami. Mogą to być na przykład obrus w jadalni, dywanik w salonie, fotel z ciekawym obiciem, narzuta na sofę, ozdobne zasłony etc. Wszystkie tego typu dodatki są łatwe do wprowadzenia, ale też pozbycia się z wnętrza, gdyby właściciele po czasie uznali, że jednak taki kierunek im nie odpowiada.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.