Do kogo skierowany jest ciepły montaż okien?

Marek Szydełko
24.03.2021

Stolarka okienna ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonalności każdego budynku, dlatego niezależnie od tego, czy planujemy gruntowny remont czy budowę nowego domu, warto zadbać o dobór najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Zagwarantują nam one potem komfortowe warunki mieszkaniowe. Jednym z ciekawszych patentów budowlanych, które możemy polecić, jest tzw. ciepły montaż okien, czyli nowoczesna metoda osadzania okien oparta na systemie warstwowym.

Jak wygląda ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien zawdzięcza swoją nazwę trzem warstwom uszczelniającym, które zapewniają doskonałą izolację termiczną. Pierwsza warstwa, wewnętrzna, to bariera paroizolacyjna tworzona za pomocą taśmy paroszczelnej. Druga, środkowa, wypełniona jest pianą poliuretanową. Trzecia z kolei to warstwa zewnętrzna, którą tworzy się przy użyciu taśmy paroprzepuszczalnej. Taki montaż okien charakteryzuje się nie tylko wysoką termoizolacją, ale też izolacją akustyczną i niską chłonnością wilgoci.

Dlaczego warto zdecydować się na ciepły montaż okien?

Montaż okien oparty na systemie trójwarstwowym jest o wiele trudniejszy w wykonaniu niż montaż tradycyjny, a przez to również droższy, ale jego niezaprzeczalną zaletę stanowią wysokie walory użytkowe. Poza tym, choć koszta ciepłego montażu okien są stosunkowo wysokie, to jednak na dłuższą metę jest to inwestycja bardzo opłacalna, ponieważ takie rozwiązanie gwarantuje znaczną redukcję ubytków ciepła i w efekcie pozwala zaoszczędzić pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na dogrzewanie budynku.

Dla kogo ciepły montaż okien będzie dobrym rozwiązaniem?

Ciepły montaż okien od cieplymontaz.com.pl znajduje zastosowanie zarówno w obiektach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Poleca się go zawsze wtedy, gdy niezbędna jest dobra izolacja termiczna pomieszczeń i obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Taki system montażu stolarki okiennej sprawdzi się więc nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też między innymi w szkołach, urzędach, biurowcach, lokalach gastronomicznych, placówkach medycznych i wielu innych miejscach. To rozwiązanie uniwersalne, idealne dla każdego.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.